Anasayfa Haber WhatsApp Web Oturumları Parmak İzi İle Açılabilecek

WhatsApp Web Oturumları Parmak İzi İle Açılabilecek

WhatsApp Web oturumu açmak için QR kodu yerine parmak izi kullanılacağı bir dönem yaklaşıyor.

WhatsApp, WhatsApp Web oturumları için parmak izi ile giriş yapma özelliği üzerinde çalışıyor. Yeni özelliğin ise ilk kez Android için WhatsApp Beta’nın son sürümünde WABetaInfo tarafından fark edilmiş olduğunu not olarak düşelim.

Mevcut durumda WhatsApp Web kullanıcıların web uygulamasına giriş yapmak için akıllı telefonlarındaki WhatsApp uygulamasını kullanarak bir QR kodu taramasını gerektiriyor. Bunun, kullanıcıların girişi onaylamak için QR kodunu taramak üzere çalışmalarını kesmek zorunda bıraktığı paylaşılıyor. Parmak izi özelliğinin ise bu hantal kullanımı biraz daha kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Kullanıcıların web oturumunu doğrulamak için yine de akıllı telefonlarını ellerine almaları gerekecek. Öte yandan özellik, WhatsApp’ın sohbet geçmişini platformlar arasında senkronize etme planına eşlik edecek ve kullanıcıların akıllı telefonlarında sürekli bir internet bağlantısı olmadan web uygulamasını kullanmalarına izin verecek. WhatsApp’ın gelecekte web uygulamasının kimliğini doğrulamak için Windows 10 cihazlarda Windows Hello‘dan faydalanmayı planlayıp planlamadığı ise henüz belirsiz.

WhatsApp Web için bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı da şu an için bilinmiyor.