Anasayfa Etkinlik CES AMD, Dijital Ortamda Düzenlenecek CES 2021’de Yer Alacak

AMD, Dijital Ortamda Düzenlenecek CES 2021’de Yer Alacak

AMD CES 2021

CES 2021’de Lisa Su yine yerini alacak ve sunumunda farklı sektörlerle birlikte çeşitli ürünlere yer verecek.

Geçtiğimiz yıl CES 2020 teknoloji fuarına katılım sağlarken tüm teknolojik yenilikleri sizlerle paylaşmaya çalışmıştık. Ancak malum pandemi sebebiyle neredeyse tüm etkinlikler ya iptal edildi ya da dijital ortama taşındı. Bu bağlamda en önemli teknoloji etkinliklerinden biri olan CES 2021‘in de dijital ortamda gerçekleşeceğini öğrendik.

Geçen yıl organizasyonda AMD yine yer almıştı ve RX 5600XT GPU’sunu, 64 çekirdekli Threadripper 3990X işlemcisini, RX 5000M serisi mobil grafik yongalarını ve yeni FreeSync teknolojilerini tanıtmıştı. AMD ve CTA (Tüketici Teknolojileri Derneği) tarafından yapılan yeni duyuruya bakarsak AMD yine CES 2021’de yerini alacak ve CEO Lisa Su açılış konuşmasını yapacak.

AMD patronu, sunumunda yüksek performanslı bilgi işlem ve grafik çözümleri de dahil olmak üzere araştırma, eğitim, çalışma, eğlence ve oyun sektörünün geleceğine odaklanacak. Yani muhtemelen CPU ve GPU tarafında yeni gelişmeler göreceğiz.

Bu kez teknoloji alanındaki tüm yenilikleri ekran başından takip ediyor olacağız. CES 2021, 6-9 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek ve diğer ayrıntılar önümüzdeki günlerde paylaşılacak.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.