Anasayfa Haber CORSAIR TBT100 Thunderbolt 3 Dock Satışa Çıktı

CORSAIR TBT100 Thunderbolt 3 Dock Satışa Çıktı

CORSAIR TBT100 Thunderbolt 3 Dock

Thunderbolt 3 arayüzünü kullanan CORSAIR TBT100, USB 3.1 / 3.2, HDMI 2.0 ve Gigabit gibi çeşitli giriş çıkış portlarıyla geliyor.

CORSAIR, bugün ilk Thunderbolt  3 genişletme cihazı olan TBT100’ün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. TBT100, Thunderbolt 3’ün kapasitesi sayesinde, iş istasyonu kurulumunuzun kalbi olan çok sayıda bağlantı noktasıyla geliyor.

CORSAIR, TBT100’ün ince profili sayesinde her türlü çalışma ortamına tam uyum sağlayacağını belirtiyor. Bu küçük boyutlandırma, Thunderbolt 3’ün 40 Gbps bant genişliği ile bünyesindeki tüm cihazları aynı anda çalıştırmasına olanak sağlıyor. USB aygıtlarınıza hem veri hem de güç aktarmak için iki adet yüksek hızlı USB Type-C 10Gbps bağlantı noktası ve iki adet USB 5Gbps bağlantı noktasıyla donatılmış olan TBT100, tam güçte dört adede kadar USB aygıtı destekliyor.

CORSAIR TBT100 Thunderbolt 3 Genişletme Cihazı

CORSAIR TBT100 Thunderbolt 3 Genişletme CihazıTBT100 ayrıca birden fazla monitörlü kurulumlar için iki adet HDMI 2.0 bağlantı noktası içeriyor. Bu portlar, HDR 4K 60Hz görüntü ve ses kaynağı için kullanılabiliyor. Cihazda bulunan ethernet bağlantısı, yaygın harici ethernet yongaları gibi yerel ağınızda gigabit hızlara erişebiliyor. Yerleşik UHS-II SD kart okuyucu ise taşınabilir depolama çözümlerinin kullanılabilmesi için yerini almış. Ayrıca giriş çıkış portları haricinde, cihazın güvenliğini sağlayabilmeniz için Kensington Güvenlik Yuvası da bulunuyor.

CORSAIR TBT100 Thunderbolt 3 Genişletme CihazıCORSAIR TBT100, Akıllı Şarj teknolojisi ile hızlı şarj destekleyen cihazlar için ideal bir şarj cihazı haline de gelebiliyor. Maksimum 85W’a kadar güç sağlayabilen TBT100, dört USB bağlantı noktasına 30W’a kadar güç bölüştürebiliyor ve geriye kalan güç kapasitesi ile taşınabilir bilgisayarınızı şarj edebiliyor.

Şirketin üretkenlik odaklı genişletme cihazı hem macOS hem de Windows’ta tak ve çalıştır mantığıyla çalışabiliyor. Ancak bir Thunderbolt 3 portuna ihtiyaç duyduğunu belirtelim.

CORSAIR TBT100 Fiyatı

İş istasyonlarında ve üretkenlik amaçlı sistemlerde kullanılmak amaçlı tasarlanan CORSAIR TBT100 Thunderbolt 3 genişletme cihazı, 269.99 dolar etiket fiyatıyla satışa sunuldu.