Anasayfa Haber XPG’den Yüksek Hızlı PCIe 4.0 SSD: GAMMIX S70

XPG’den Yüksek Hızlı PCIe 4.0 SSD: GAMMIX S70

XPG GAMMIX S70 SSD

Yeni nesil GAMMIX S70 serisi, PCIe 4.0 standardını kullanırken 7400 MB/sn sıralı okuma ve 6400 MB/sn sıralı yazma hızlarına ulaşabiliyor.

Adata’nın alt kuruluşu olan XPG, M.2 NVMe SSD pazarında daha önce S50 ailesi ile yerini alıyordu. Sonrasında, kısa zaman önce piyasaya çıkan S50 Lite serisiyle daha düşük hızlar sunan ve daha bütçe odaklı kullanıcıları hedeflediler. Şimdi ise XPG GAMMIX S70 SSD’ler resmi olarak duyuruldu. S70’in piyasaya sürülmesiyle, XPG artık çeşitli bütçe noktaları için PCIe SSD portföyünü genişletmiş oldu.

XPG GAMMIX S70 SSDPCIe 4.0 arayüzünü ve NVMe 1.4 protokolünü kullanan sürücüler ile 7400 MB/sn sıralı yazma ve 6400 MB sn’ye kadar sıralı yazma hızları vaat ediliyor. Bu seviyelerde yüksek hızlarda çalışan SSD’lerde elbette ısınma riski var. Bu bağlamda S70 serisi ile XPG’nin tescilli CoolArmor pasif soğutma tasarımı kullanılmış. Alüminyum ısı dağıtıcı, sıcaklıkları %30’a kadar düşürebilir etkili bir ısı yayılımı sağlıyor.

XPG GAMMIX S70 SSDGAMMIX S70 ayrıca yüksek performanslar sunmak için Dynamic SLC Caching (Dinamik SLC Önbellekleme) ve DRAM Cache Buffer (DRAM Önbellek Tampon) teknolojilerini kullanıyor. Bununla birlikte doğru veri aktarımı, kapsamlı bir veri hata tespiti ve hataları düzeltmek için LPDC hata düzeltme teknolojisine yer verilmiş.

Kapasite olarak 1 TB ile 2 TB seçenekleri bulunurken XPG tarafından 5 yıllık garanti desteği sağlanıyor.