Anasayfa Haber Mac için Outlook Yeni Tasarımı İle Geliyor

Mac için Outlook Yeni Tasarımı İle Geliyor

Mac için Outlook

Mac için Outlook, macOS Big Sur güncellemesi için kendisini hazırlamış durumda.

Microsoft, Mac için Outlook uygulamasına getireceği yeni tasarım değişikliklerini duyurdu. Bu anlamda Outlook, macOS Big Sur güncellemesine ayak uyduracak diyebiliriz. Ek olarak, iOS ve watchOS uygulamaları için de önemli yenilikler sunulacağı belirtiliyor.

macOS Big Sur, işletim sisteminin tasarım dilindeki değişikliğe büyük katkı sağladığı için büyük bir güncelleme olarak karşımıza çıkacak. Microsoft da Apple‘ın Big Sur güncellemesinden alınan akıcı simgeler ve tasarım ipuçları ile Mac’teki Outlook uygulaması için yeni bir tasarımı test ediyor. Şerit arayüzü artık kaldırılırken Big Sur ile uyumluluk ön plana çıkıyor.

Mac için OutlookYeni bir kullanıcı arayüzü, tek satır görünümler ve bir e-postayı görmezden gelmenize olanak tanıyan yeni bir özellik ile okuma-yazma konusunda iyileştirmeler sağlanıyor. Daraltılabilir paneller ve sıkıştırılabilir bir mesaj listesi ile ana menü için daha fazla özelleştirme seçeneği de bulunuyor. Etkinlikler ve e-postalar içindeki iş arkadaşlarının temasını ayıran iletişim sistemi de iyileştiriliyor. Outlook artık sık görüşülen kişileri algılayabilirken bir kişiyi favori olarak işaretleme seçeneği de sağlıyor.

Microsoft Teams entegrasyonunun yanı sıra Mac için Outlook, takvim ve arama geliştirmeleri de getiriyor. Daha hızlı bir deneyim için iOS, Android ve Windows‘tan senkronizasyon teknolojisi de Mac’e geliyor. Ayrıca, Ekim ortasında iCloud ve IMAP hesapları için destek eklenecek.

iOS uygulaması artık iOS 14 için yeni bir takvim araç takımının yanı sıra emoji reaksiyonlar, sesli komutlar ve daha fazlasını sunacak. Apple Watch için de yeni komplikasyonlar eklenecek. Yeni özellikler bu yılın sonunda kullanıcılar ile buluşacak.