Anasayfa Mobil Samsung Galaxy S20 FE Ön İnceleme

Samsung Galaxy S20 FE Ön İnceleme

Samsung Galaxy S20 FE ile kısa bir süre vakit geçirdik ve bu videoda sizlere deneyimlerimizi anlatıyoruz.

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarının fiyatları artık 900 dolar seviyesini aştı ve bu durum araya yeni bir modelin girmesini zorunlu kıldı. Şirketin yeni akıllı telefonu olan S20 FE ise hem tasarım hem de donanım özellikleriyle daha uygun fiyatlı bir amiral gemisi olmayı amaçlıyor.

Galaxy S20 FE, 5 farklı renk seçeneği ile gelen güçlendirilmiş polikarbon kasaya sahip. Burada kullanılan malzeme daha önce gördüğümüz Glasstic adı verilen malzemeden hayli farklı çünkü artık kablosuz şarj özelliklerinden yararlanabiliyoruz.

Cihazda 6.5 inç boyutunda 120 Hz tazeleme hızına sahip SUPER AMOLED ekran kullanılıyor. Bu ekranın üst bölümünde bulunan deliğin içinde ise selfie kamerası yer alıyor. FHD+ ekran çözünürlüğü ve 407ppi piksel yoğunluğu diğer önemli özellikler arasında yer alıyor.

Donanım tarafında ise Exynos 990 cihazın kalbinde yer alırken, iki farklı RAM ve depolama seçeneği olduğunu görüyoruz. Ülkemizde 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip model satın alınabilecek.

Kamera kurulumu ise Samsung amiral gemisi modelleriyle oldukça yakın. 12 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 8 MP telefoto kamera arka kurulumu oluşturuyor. Ön taraftaki kameranın çözünürlüğü ise 32 MP.

Pil ise 4.500 mAh kapasite ile geliyor. Ayrıca Samsung’un Super Hızlı Şarj özelliği ile 25W hızlı şarjdan yararlanabiliyorsunuz. Ek olarak telefonda hem 15W kablosuz şarj desteği hem de kablosuz tersten şarj özelliği yer alıyor.