Anasayfa Haber Tesla Model S Plaid Duyuruldu! İşte Özellikleri

Tesla Model S Plaid Duyuruldu! İşte Özellikleri

Tesla Model S Plaid özellikleri

Tesla, sahip olduğu teknik özelliklerle ön plana çıkmayı başaran Tesla Model S Plaid’i duyurdu.

Elektrikli otomobil pazarının önemli isimlerinden biri olan Tesla, bugün Tesla Battery Day kapsamında Tesla Model S Plaid modelini tanıttı.

Tesla Model S‘in en yüksek performanslı versiyonu olarak lanse edilen bu modelin 1.100 beygir gücüne sahip olduğu belirtiliyor. Sahip olduğu güçlü donanımıyla sürücülerin dikkatini çekmeyi başaran elektrikli otomobil, Elon Musk’ın açıklamalarına göre tek bir şarj ile ortalama 840 kilometreden fazla yol kat edebiliyor.

Bunun haricinde 321 km/s azami hıza da sahip olan bu araç, aynı zamanda 1.100 beygir gücündeki motoru sayesinde de 0’dan 100 km/s hıza ise sadece 2 saniyede ulaşabiliyor. Bu yönüyle en hızlı kalkış yapabilen otomobil unvanına da sahip olduğu belirtilen otomobilin şimdilik tasarımı ve özellikleri hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı.

Tesla Model S Plaid fiyatı

Halihazırda Tesla’nın internet sitesi üzerinden siparişleri açılan otomobil 140 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Bunun haricinde, şimdilik söz konusu modelin tam olarak ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor. Ancak Elon Musk’ın açıklamalarına göre bahsi geçen 1.100 beygirlik elektrikli otomobilin 2021 yılının sonuna doğru satışa sunulacağı belirtiliyor.

Tesla Model S Plaid’in Dikkat Çeken Özellikleri

Dün gece düzenlenen etkinlik sırasında yeni Tesla modelinin bazı özellikleri açıklandı. Bu kısımda yeni modelin dikkat çeken özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Şimdiye kadarki 0’dan 100 km/s hıza en hızlı çıkan otomobil (Tarihin en hızlı kalkış yapabilen otomobili)
  • Dört tekerden çekiş sunan 1.100 beygir gücündeki üçlü motor
  • 400 metreyi 9 saniyenin altında kat edebiliyor
  • 0’dan 100 km/s hıza sadece 2 saniyede çıkabiliyor