Anasayfa Makale İncelemeler Hearthstone Book of Heroes: Yeni Tek Kişilk Macera

Hearthstone Book of Heroes: Yeni Tek Kişilk Macera

Hearthstone’nun yeni tek kişilik macerası Jaina’nın büyücülük macerasına odaklanıyor ve bize Hearthstone’nun potansiyelini bir kez daha hatırlatıyor.

Neredeyse 5 yıldan uzun bir süredir Hearthstone oynayan biri olarak oyunun tüm iniş ve çıkışlarına hakim olduğumu düşünüyorum. Hem yeni nesil desteler hem de geçmişte kalan Grim Warrior gibi şahane oyun kurulumları hem Blizzard hem de oyuncuların oyuna olan yaklaşımını geliştirdi.

Ama Hearthstone’u rakiplerinden ayıran en önemli şey her zaman tek kişilik hikayeler oldu. Kel’Thuzad’dan bu yana çok büyük aşamalar kaydedildi ve şanslı bir oyuncu olarak Hearthstone için çıkan neredeyse tüm tek kişilik senaryoları oynadım.

Uzun süredir oyunun ana kahramanları dışına çıkıp, farklı hikayeler anlatan Blizzard, bizi Jaina’nın hikayesine, yani Hearthstone’u ilk oynadığınızda size eğitim bölümünde verilen karakterin maceralarına götürüyor. Dedim ya, eğer yıllar bu oyunun içindeyseniz daha ilk dakikadan sizi etkilemeyi başarıyor Book of Heroes.

Yine her zaman olduğu gibi farklı Wing’ler le beraber yeni karşılaşmalara katılıyor ve Jaina’nın büyük yolculuğunu bir kez daha yaşıyorsunuz. Azeroth’un en büyük büyücülerinden biri olan Jaina’nın bugüne nasıl geldiğini görmek ve birinci elden deneyimlemek için gerçekten de harika bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Elbette Hearthstone’nun macera paketlerinin en büyük özelliği içerisinde barındırdığı karşılaşmalar. Normal bir online maç sırasında oluşturduğunuz desteleri kullanarak standart bir mücadele içerisine giriyorsunuz ama söz konusu macera olduğunda işler değişiyor. Yine her zaman olduğu gibi Blizzard ekibinin kurguladığı bulmacalar ve hikaye parçaları üzerinden ilerliyor ve her bir boss için farklı desteler oluşturuyorsunuz.

Hearthstone macera paketleri her zaman parçalara bölünerek satılıyor. İster tek seferde ücretini verip, tüm Wing’leri bitiriyor, isterseniz de tek tek paketleri açabiliyorsunuz. İlk bölümde 8 farklı boss mücadesi ve birbirinden farklı bulmacalar sizi bekliyor.

Bu arada Jaina ile başlamış olabilir ama Book of Heroes diğer kahramanların hikayeleri ile devam edecek. Önümüzdeki dönemde toplamda 10 farklı Hearthstone karakterinin hikayelerini bu kez kart oyunu formatında öğrenebileceğiz. Üstelik arka plan hikayelerinin WoW hikayeleri ile paralel gittiğini de hatırlatalım.