Anasayfa Haber Microsoft, Yeni Oyun Stüdyoları Almaya Devam Edecek

Microsoft, Yeni Oyun Stüdyoları Almaya Devam Edecek

Oyun sektöründe yatırımlarını sürdürmeyi planlayan Microsoft, Xbox Game Pass platformunu daha cazip kılmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Microsoft, Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax Media’yı 7.5 milyar dolarlık bir değerle satın alarak herkesi şaşırtmıştı. Şirketin CEO’su Satya Nadella şimdi ise Microsoft’un daha fazla satın alım yapmaya açık olduğunu söylüyor ve “Her zaman büyümek istiyoruz.” diye ekliyor.

Yakın zamanda ZeniMax ve sekiz stüdyosunun satın alınmasıyla birlikte farklı oyunların Xbox Game Pass’e dahil olacağı belli olmuştu ve elbette bu stüdyoların yeni geliştirdiği oyunlar da kütüphaneye dahil olacaktır. Yazılım ve teknoloji devi Microsoft, Game Pass’in değerini artırmak için birçok proje geliştiriyor ve tam 23 ekibe sahip. Şirketin planı, abonelik hizmetini çeşitli içerikle doldurmak ve nihayetinde daha fazla abone çekmek.

CEO Nadella, satın alımların ancak Microsoft için mantıklı olduğu durumlarda devam edeceğini söylüyor. Şirketin Bethesda’yı satın alması ise oyuncular açısından olumlu bir hamle diyebiliriz. Şirket, Microsoft sayesinde daha büyük bütçeler ve imkanlar elde ederken yeni oyunlar geliştirmeye devam edecek: Starfield, The Elder Scrolls VI, Fallout, DOOM ve daha fazlası.

Son günlerde Microsoft’un SEGA’yı satın alabileceğine dair bazı söylentiler yayılmıştı. Ancak bu konuda henüz hiçbir şey doğrulanmış değil. Xbox Game Pass hizmetinden söz edecek olursak, bu platform birkaç gün önce 15 milyon aboneye ulaşmayı başarmıştı. EA Play de bu hizmete dahil olacak ve buna ek olarak xCloud bulut oyun servisinin de dahil olacağını belirtelim.