Anasayfa Haber Opera Artık QR Kod ile Android ve PC Arası Senkronizasyon Destekliyor

Opera Artık QR Kod ile Android ve PC Arası Senkronizasyon Destekliyor

Opera QR Senkronizasyon

Opera verileri, bir QR koduyla Android ve PC arasında senkronize etmeye yarayacak yeni bir güncelleme yayınladı.

Opera, Android ve PC için web tarayıcısına, mobil ve masaüstü sürümleri arasında veri senkronizasyonunu kolaylaştıran yeni bir güncelleme yaptı. Şirket ayrıca Android sürümüne, tarayıcıda yerel bir sohbet özelliği olan Flow to Opera’yı ekledi. Opera’nın Android sürümü artık, kullanıcıların masaüstü sürümünde görüntülenebilen bir QR kodunu taramasına izin veriyor. Kod oluşturulup Android cihazınız tarafından tarandıktan sonra web tarayıcısı, e-posta veya şifre girişi gerektirmeden yer imleri, açık sekmeler, sık kullanılanlar, tarama geçmişi ve daha fazlası dahil olmak üzere Android ve PC sürümleri arasında verileri senkronize edecek.

Opera’nın Android sürümüne, orijinal olarak Opera Touch tarayıcısına ait olan özellik “Flow” da yeni güncelleme ile eklendi. Bu özellik, kullanıcıların tarayıcıda bağlantı, fotoğraf veya metinleri vurgulayarak veya “Akışa Gönder” seçeneğini belirleyerek cihazlarda kendi aralarında sohbet etmelerine olanak tanıyor. Ayrıca, “Flow” uçtan uca şifrelemeyi destekliyor ve kullanıcılar 10MB’ye kadar dosyalarını karşı tarafa gönderebiliyor.

Opera QR SenkronizasyonEk olarak Opera, Andorid sürümüne, sık ziyaret ettiğiniz web sitelerini görüntülemek için “Önerilen Siteler” başlığını da hızlı arama bölümüne yeni güncelleme ile ekledi. Opera’nın masaüstü sürümünde ise yeni güncelleme ile “Kolay Dosyalar” özelliği tanıtıldı. Özellik, temel olarak kullanıcıların en son indirdikleri dosyaları göstererek dosyalara kolay erişmelerine izin veriyor.

Son olarak, yeni güncellemenin halihazırda indirmelere açık olduğunu da belirtelim.