Anasayfa Haber Twitter, Bir İçeriği Paylaşmadan Önce Okumanızı İsteyecek

Twitter, Bir İçeriği Paylaşmadan Önce Okumanızı İsteyecek

Twitter

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılar içeriği açmadan retweet etmek istediğinde uyarıda bulunacak.

Dünya veya belirli ülkeler için gündemi takip etme konusunda en önemli araçlardan birisi de şüphesiz Twitter. Şirket şimdilerde Android uygulaması için yeni bir özelliği test etme sürecinde. Yakında herkes için kullanıma sunulacak değişiklik ile birlikte, bazı şeyleri retweet etmeden önce içerikten emin olmanızı hatırlatacak yeni bir sistem kullanılacak.

Bu özelliği dünya çapında yayılmaya başlayacağından emin değiliz lakin Twitter yakında herkese sunacağını söylüyor. Öte yandan test süresi boyunca bu hatırlatma metodunun etkili olduğu keşfedildi. Örneğin insanların %40’ı makaleleri daha sık açmaya başladı. Bununla birlikte kullanıcıların %33’ü retweet etmeden önce makaleyi kontrol etti. Bazıları ise içeriği gördükten sonra paylaşmaktan vazgeçti.

Twitter, Bir İçeriği Paylaşmadan Önce Okumanızı İsteyecekBu aslında Twitter’ın yanlış bilgilerin daha geniş ölçekte yayılmasını engellemek için yaptığı önemli bir hareket. İnsanların bir bölümü paylaştığı veya retweet ettiği şeyin içeriğinden habersiz olabiliyor. Bu bağlamda ilgili içeriğin sadece başlığı dikkate alınabiliyor. Yeni değişiklik ise ülkelerdeki seçimler de dahil olmak üzere birçok farklı konuda yapılan yanlış paylaşımların önüne geçebilir.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.