Anasayfa Haber iOS ve Android İçin Google Meet, Gürültü Önleme Özelliği Kazandı

iOS ve Android İçin Google Meet, Gürültü Önleme Özelliği Kazandı

Google Meet Gürültü Önleme

Google Meet gürültü önleme özelliği belirli kullanıcılar için iOS ve Android uygulamalarına eklendi.

Google, iOS ve Android için Meet uygulamasında arka plan gürültü önleme özelliğinin dağıtılmaya başladığını duyurdu. Öte yandan, bu özelliği maalesef herkes kullanamayacak. Şu an için sadece G Suite Enterprise ve G Suite Enterprise Education müşterileri bundan faydalanabilecek. Özelliğin ilk olarak bu yılın başlarında Google Meet web sürümü için yayınlandığını da hatırlatalım.

Google Meet’in akıllı telefonunuzun ses girişi gibi kaynaklardan gelen gürültüyü otomatik olarak ortadan kaldırabileceğini belirtiyor. Ek olarak, bir köpeğin havlaması ve tuş vuruşları gibi arka plandaki diğer gürültü türleri de filtrelenebilecek. Kısacası, görüntülü konferans servisi bir arama sırasında yalnızca sesinizin geçmesine izin verecek.

Varsayılan olarak özellik kapalı olacak. Android ve iOS’ta özelliği açmak için üç noktalı menüden Ayarlar seçeneğini seçip buradan özelliği aktif hale getirmeniz gerekiyor. Gürültü önleme ilk olarak Avustralya, Brezilya, Hindistan, Japonya, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri için sunulurken diğer bölgeler biraz daha beklemek zorunda.