Anasayfa Haber Bülten Eğitimde Google ve BenQ Ortaklığı

Eğitimde Google ve BenQ Ortaklığı

BenQ, Google for Education bünyesindeki Entegre Çözümler Girişimi’ne katıldı.

BenQ, Google for Education Entegre Çözümler Girişimi’ne katıldığını duyurdu. BenQ CEO’su Conway Lee’ye göre, “BenQ, bu girişime katılarak okulların hem yüz yüze hem de uzaktan eğitim için tasarlanmış daha esnek aktif öğrenme ortamları oluşturmasına yardımcı olan eğitim çözümleri sunma taahhüdünü devam ettiriyor.

Bu ortaklık, Eğitim için G Suite’in BenQ’nun bulut tabanlı interaktif ekranları ile EZWrite ve BenQ Hesap Yönetim Sistemi aracılığıyla entegrasyonunu gerektirir. (EZWrite ve BenQ Hesap Yönetim Sistemi “AMS”)”

Eğitimde Google ve BenQ OrtaklığıBenQ’nun bulut tabanlı beyaz tahtası olan EZWrite, hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin fikir alışverişinde bulunmalarına, multimedya dosyalarını paylaşmalarına olanak tanıyor.

Ayrıca BenQ’nun hesap yönetim sistemi olan AMS, eğitimcilerin kullanıcı profillerine ve ders materyallerine hızlı erişim için G Suite hesaplarını bağlamak için kullanabilecekleri bulut tabanlı bir hizmettir. Her iki çözümle entegrasyon, Eğitim için G Suite’in 120 milyon eğitimci ve öğrenciden oluşan kullanıcı tabanının, sınıflarda BenQ etkileşimli ekran kullanımlarını tam olarak en üst düzeye çıkarmasına olanak tanındığı belirtiliyor.

Conway Lee bu yeni ortaklıkla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Google for Education ile ortaklığımız eğitim sektörü için çok önemli bir zamanda geliyor. Eğitim için G Suite’in sunduğu ortak çalışmaya dayalı özellikler, ekranlarımızın etkileşimliliğiyle birleştiğinde okullara karma öğrenim ortamları oluşturmak için yeterli esneklik sağlıyor.”