Anasayfa Haber Microsoft Edge, Ekran Görüntüsü ve Özel Tema Desteği Kazanıyor

Microsoft Edge, Ekran Görüntüsü ve Özel Tema Desteği Kazanıyor

Microsoft Edge Ekran Görüntüsü ve Özel Tema

Henüz Microsoft Edge deneme sürümünde bulunan ve yakında kullanıma sunulacak iki özellik var. İlki tam sayfa ekran görüntüsü almamızı sağlarken, ikincisi yeni sekme sayfasına özel temalar eklememizi mümkün kılıyor.

Microsoft, çok yakında Microsoft Edge için iki yeni özellik sunmaya hazırlanıyor. Bugünden itibaren bazı Edge Canary kullanıcıları, Web Capture ve Özel NTP temaları adlı iki yeni özelliğe erişebilecek.

Ekran Yakalama

İlk olarak Web Capture Özelliği, web sayfasının tam bir ekran görüntüsünü almanıza ve Windows 10’un kullanıcı paylaşım arayüzünü kullanarak paylaşmanıza olanak tanıyor. Ekran görüntüsü alma aracına tarayıcıdaki üç noktalı açılır menüden erişmek mümkün. Ek olarak, bir web sitesinin belirli bir bölümünü seçme ve panoya kopyalama becerisi eklenmiş. Windows Cloud Clipboard özelliğini kullananlar ise pano içeriğini cihazlar arasında eşitleyebilecek.

New Tab Page (NTP) Özelliği

Microsoft, deneme aşamasında kullanılan Edge Canary sürümüne, yeni sekme sayfasına özel temalar eklemenize izin veren başka bir özellik daha ekliyor. Sonraki güncellemeyle birlikte Chrome temalarını yeni sekme sayfasında etkinleştirmek mümkün olacak.

Microsoft Edge Ekran Görüntüsü ve Özel TemaEdge’in yeni sekme sayfasına temaları etkinleştirmek için yeni bir sekme açtıktan sonra ayarlara (çark simgesi) tıklamanız yeterli.