Anasayfa Haber Messenger ve Instagram’a Çapraz Platform Mesajlaşma Desteği Geliyor

Messenger ve Instagram’a Çapraz Platform Mesajlaşma Desteği Geliyor

Messenger Instagram Çapraz

Messenger ve Instagram çapraz platform mesajlaşma desteği ile yeni bir mesajlaşma deneyimi sağlanıyor.

Facebook, iki sosyal medya uygulamasının mesajlaşma deneyimini birbiriyle entegre edeceğini duyurdu. Messenger ve Instagram çapraz platform mesajlaşma desteği ile iki platformun kullanıcıları artık uygulama değiştirmek zorunda kalmadan iletişim kurabilecek. Mesajlaşmanın yanı sıra, sesli ve görüntülü aramalar için de destek sağlanması da bu yeniliğin bir başka güzelliği.

Her iki uygulamanın kullanıcıları, Instagram uygulamasını telefonlarında Messenger ile bağlamak isteyip istemediklerine karar verecek. Ek olarak, Messenger ve Instagram kullanıcıları birbirlerine selfie çıkartmaları adı verilen bir Boomerang, emojiler ve özçekimler karması gönderebilecek.

Messenger ve Instagram İçin Çapraz Platform Mesajlaşma DesteğiBu entegrasyonla kullanıcılara sunulacak bir diğer yeni özellik ise Birlikte İzle. Bu özellik aracılığıyla kullanıcılar video görüşmelerinde arkadaşlarıyla IGTV üzerinden video klipler izleyebilecekler. Vanish Mode adlı yeni bir sohbet modu ise açıldığında veya konuşma kapatıldığında platformlar arasında kaybolan mesajlar gönderilmesine izin veriyor. Kullanıcılar ayrıca, Messenger’da zaten mevcut olan renk düzenini değiştirerek sohbet pencerelerini de özelleştirebilecek.

Diğer özellikler arasında kişileri engellemek, size kimin mesaj gönderebileceğine karar vermek ve kullanıcıları bildirmek gibi gelişmiş sohbet kontrolleri yer alıyor. Kullanıcılar ayrıca, mesaj istekleri veya ana sohbet listesi gibi yabancılardan gelen mesajların nereye gitmesi gerektiğine de karar verebilecek.

Bu mesajlaşma güncellemesi şu an için seçili ülkelerde kullanıcılara sunulmaya başlanmış durumda. Facebook tüm dünyadaki kullanıcıların ise özelliğe yakın zamanda kavuşacağının sözünü veriyor.