Anasayfa Haber Tesla Otopilot İçin Trafik Işığı Güncellemesi Yayınlandı

Tesla Otopilot İçin Trafik Işığı Güncellemesi Yayınlandı

Otonom Araçlar

Tesla Otopilot için bir süredir gündemde olan trafik ışığı güncellemesi yayınlandı.

Hatırlarsanız, geçtiğimiz Mart ayında yayınlanan bir videoyla beraber Tesla araçların gelecekte trafik ışıklarını tespit ederek otomatik olarak hareket edebileceği bir özelliğe sahip olacağı ortaya çıkmıştı. Tesla sahipleri söz konusu özelliği merakla beklerken, bir süredir gündemde olan trafik ışığı güncellemesi sonunda yayınlandı. Son gelen Tesla otopilot trafik ışığı güncellemesiyle beraber Tesla araçlar artık trafik ışığını önceden algılayarak otomatik olarak hareket edebilecek

Bu kısımda geliştirilen sistem sayesinde Tesla araçların öndeki araçla beraber aynı zamanda trafik ışığını da takip edebileceğini görmekteyiz. Böylelikle yeşil ışık yandığı zamansa otomobil otomatik olarak kalkışını gerçekleştirebilecek.

Güncelleme notlarında aynı zamanda bahsi geçen trafik ışığı takip özelliğinin her ışıkta çalışmayacağına da özellikle dikkat çekiliyor. Bu doğrultuda araçların yeşil ışığı algılayacağını ifade eden Tesla, aynı zamanda aracın kalkış yapmadan önce sürücüden izin isteyeceğinin de altını çiziyor.