Anasayfa Haber Galaxy S20 Serisi için One UI 3.0 Beta Başladı

Galaxy S20 Serisi için One UI 3.0 Beta Başladı

Galaxy S20 Android 11

Samsung, Android 11 ve One UI 3.0 beta testi sürecini Galaxy S20 serisi için başlattı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz hafta Galaxy S20 serisi için One UI 3.0 beta test sürecinin başlayacağını doğrulamıştı. Şirket nihayet Galaxy S20 ailesi için beta sürecini başlattı.

TizenHelp, Samsung’un Kore topluluk sayfasında One UI 3.0 beta güncellemesinin kullanıma açıldığıyla ilgili resmi bir duyuru yaptı. Elbette bu, One UI 3.0 beta sürecinin şimdilik markanın iç pazarı ile yani Güney Kore pazarıyla sınırlı olduğu anlamına geliyor.

Samsung One UI 3.0Duyuru ayrıca sadece ülke bazında kısıtlamaları değil, cihaz bazında kısıtlamaları da gün yüzüne çıkarttı. Buna istinaden beta programı yalnızca Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra sahiplerini ilgilendiriyor. Bu durumda Galaxy Note 20 serisi, Galaxy S20 FE veya diğer Samsung amiral gemilerine sahip kullanıcıların ise biraz daha beklemesi gerekiyor.

Samsung Korea ayrıca, ilk başta yalnızca sınırlı sayıda kişinin One UI 3.0 beta programına kaydolmasına izin verileceği ve daha sonra daha fazla yer açılacağı konusunda uyarıyor. Betaya kaydolmak için, Samsung Members uygulamasını açmanız ve bu uygulama içindeki bir bildirim aracılığıyla kaydolmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, beta yazılımı telefonun güncelleme menüsünden erişilebilir hale geliyor.

Son olarak, beta programının diğer pazarlarda ne zaman başlayacağına dair bir bilginin olmadığını belirtelim. Ancak Samsung, 2020 Kasım ayından sonra kararlı bir sürümün yayınlanabileceğini belirtiyor. Dolayısıyla beta yazılımına erişemeseniz dahi, tamamlanmış sürüme kısa bir sürede erişebileceksiniz.