Anasayfa Haber Apple Watch Series 6 ve Watch SE Türkiye’de Satışa Sunuldu

Apple Watch Series 6 ve Watch SE Türkiye’de Satışa Sunuldu

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE

15 Eylül günü düzenlenen etkinlikle beraber lanse edilen Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE modelleri Türkiye’de satışa sunuldu.

Apple’ın 15 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği etkinlikle beraber tanıttığı Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE modelleri sonunda Türkiye’de satışa sunuldu. İşte Apple’ın yeni akıllı saatlerinin Türkiye fiyatları!

Apple Watch Series 6 Fiyatı ve Özellikleri

Kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sunulan Series 6, Series 4 ve Series 5 ile benzer bir tasarımına ev sahipliği yapıyor. Bu kısımda 40 ve 44mm kasa seçenekleriyle beraber gelen Apple’ın yeni nesil akıllı saati, ayrıca A13 Bionic tabanlı ve çift çekirdekli yeni S6 çipinden güç alıyor.

Bu sayede serinin önceki modellerine kıyasla daha fazla performans sunan yeni nesil akıllı saat, hassas dokunmatik paneli, verimli bataryası ve sahip olduğu sensörlerle ön plana çıkmayı başarıyor.

Apple Watch Series 6 fiyatı Tüm bunları geride bırakıp yeni nesil akıllı saatin fiyatına gelecek olursak, 40mm boyutundaki modelinin 3.799 TL‘den 44mm boyutundaki modelin ise 4.049 TL‘den satışa sunulduğunu görmekteyiz

Apple Watch SE Fiyatı ve Özellikleri

Serinin giriş modeli olarak lanse edilen Watch SE, 40mm ve 44mm olmak üzere iki farklı kasa boyutuyla beraber karşımıza çıkıyor. Apple Watch Series 5’in kırpılmış versiyonu olarak da gösterilen Watch SE modelinde, EKG ve her zaman açık ekran gibi özelliklere yer verilmiyor.

Bunun yerine ivmeölçerkalp atışı sensörügyroscope, hareket sensörü gibi sensörlerle birlikte gelen yeni nesil akıllı saat, gücünü ise S5 çipinden alıyor. Ayrıca 64 bit çift çekirdekli bu işlemciyi ise 16 saate kadar kullanım süresi vaat eden bir batarya besliyor.

Kısa bir süre önce Apple’ın resmi sayfası üzerinden satışa sunulan Apple Watch SE’nin fiyatları ise şu şekilde sıralanıyor:

Apple Watch SE fiyatları Watch SE Fiyatları:

  • 40mm kasalı Watch SE – 2.699 TL
  • 44mm kasalı Watch SE – 2.949 TL