Anasayfa Video Huawei FreeBuds Pro İncelemesi

Huawei FreeBuds Pro İncelemesi

FreeBuds Pro özellikle aktif gürültü engelleme özelliğiyle de ön plana çıkmayı başarıyor.

Gürültü engelleme konusunda piyasada bulunan kablosuz kulaklıklar arasında kendini ön plana çıkaran kablosuz kulaklığın, bu teknoloji ile 40 dB değerine kadar gürültüyü izole edebiliyor. Bunun yanı sıra düzenlenen etkinlik sırasında söz konusu bu gürültü engelleme özelliğinin dinamik olarak çalıştığı da ifade ediliyor. Bu kısımda ise bu özelliğin bulunduğumuz ortama göre otomatik olarak devreye girdiğine de özellikle dikkat çekiliyor.

Sahip olduğu teknik özelliklerle de dikkat çekmeyi başaran kablosuz kulaklığın her iki tarafında da 52.5 mAh boyutundaki bir batarya yer veriliyor. Bu batarya ise gürültü engelleme özelliğinin açık olduğu durumlarda 4.5 saat, özelliğin kapalı olduğu durumlarda ise yaklaşık 7 saatlik bir pil ömrünü de kullanıcılara sunuyor. Bunun haricinde cihazın şarj kutusunda da 580 mAh‘lik bir bataryaya bulunuyor.

HUAWEI, FreeBuds Pro’nun akıllı dinamik gürültü engellemeyi destekleyen dünyanın ilk gerçek kablosuz stereo (TWS) kulaklığı olduğunu belirtiyor. Donanım ve yazılımla entegre bir çözüme sahip olan yeni TWS kulaklıklar, optimum gürültü önleme performansı sunmak için kullanıcının yakın çevresine göre ortam gürültüsünün türünü akıllıca tanımlıyor ve üç profil (Genel, Rahat ve Üstün) arasında geçiş yapıyor. Farkındalık Modu ve Ses Modu, kullanıcıların yoldan geçerken veya sohbet ederken dış dünyayı duymalarına yardımcı olmak için çift mikrofonu kullanıyor.

Freebuds Pro Türkiye satış fiyatı ise 1.499 TL olarak belirlendi. Ürünün üç farklı renk seçeneği mevcut.