Anasayfa Haber Batarya Sorunu Çözen watchOS 7.0.2 Güncellemesi Yayınlandı

Batarya Sorunu Çözen watchOS 7.0.2 Güncellemesi Yayınlandı

watchOS 7.0.2

watchOS 7.0.2 güncellemesi ile can sıkan batarya sorunu çözüme kavuşturuluyor.

Apple tarafından Eylül ayında uyumlu Apple Watch modelleri sunulan watchOS 7 işletim sistemi için ikinci bir güncelleme olarak watchOS 7.0.2 yayınlandı. Bu güncellemenin hata düzeltmesi güncellemesi olan watchOS 7.0.1 güncellemesinden sadece 2 hafta sonra gelmiş olduğunu da not olarak düşelim.

watchOS 7.0.2 Yenilikleri Neler?

Güncelleme öncelikle bataryanın çabuk bitmesine neden olan bir sorunu ortadan kaldırıyor. Bu durum yeni sürüm geldiğinden bu yana çokça konuşulan bir şikayet olarak karşımıza çıkıyordu. Ek olarak, bazı kullanıcıların kullanılabildiği bölgelerde EKG uygulamasına erişmesini engelleyen bir sorun için de çözüm sağlanıyor. Bunların yanı sıra çeşitli iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri de güncelleme içerisinde mevcut durumda.

Güncel watchOS güncellemesini indirmek için iPhone akıllı telefonunuzdaki Apple Watch uygulamasından Genel > Yazılım Güncellemesi sıralamasını takip etmeniz gerekiyor. Güncellemeyi kurmak içinse bataryanızın en az yüzde 50 dolu olması, şarj cihazınıza takılı olması ve iPhone’un yakınlarında olması şart.