Anasayfa Haber Galaxy Tab S7, Fortnite İçin 90 FPS Desteği Sunuyor

Galaxy Tab S7, Fortnite İçin 90 FPS Desteği Sunuyor

Galaxy Tab S7 Fortnite

Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7+ ile popüler battle royale oyunu Fortnite, 90 FPS modu ile oynanabilecek.

Samsung tarafından yaz başında üst seviye özellikler sunan Galaxy Tab S7 tablet ailesi duyurulmuştu. Tabletlerin öne çıkan özelliklerinden birisi de ekranın yüksek tazeleme oranı olmuştu. Şimdi ise Samsung, Epic Games ile Galaxy Tab S7 ekranının nimetlerinden faydalanarak Fortnite oyunu için 90 FPS modu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Bu hamlenin oldukça dikkat çekici olduğunu söylemek gerek. Popüler battle royale oyunu için 90 FPS desteğini sunan ilk Android akıllı telefon OnePlus 8 olmuştu. Samsung ise bu desteği sadece Galaxy Tab S7 ailesi için sunuyor ve böylece desteği sunan ilk Android tabletler olma unvanını alıyor.

Apple, 2017 yılından beri iPad Pro da 120 Hz ekranlara sahip. iPhone’lar ise 2018’de 60 FPS destekleyen ilk telefonlar olsa da Epic Games, Apple tabletlerine hiçbir zaman 90 FPS desteği eklemedi. Apple ve Epic Games arasındaki mevcut durumu düşündüğümüzde de artık bu durum tamamen hayale dönüştü.

Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7+ için 90 FPS modunu sunacak güncelleme ise bugün çıkış yapacak. Bunun için oyunu Galaxy Store veya Galaxy Game Launcher uygulaması üzerinden kurmanız gerekiyor. Hatırlarsanız Google, Epic Games’in ödeme API’si ihlali sonrasında oyunu engellemişti.