Anasayfa Haber Bülten Okulların Açılması Teknoloji Alışverişini Hızlandırdı

Okulların Açılması Teknoloji Alışverişini Hızlandırdı

laptoplar

Okulların açılması, bilgisayar ve tabletlere olan ilgiyi artırdı.

Okulların 21 Eylül’den itibaren uzaktan eğitime başlaması ve salgın önlemlerinin devamı nedeniyle evlerde ders çalışanların sayıca artması teknoloji ürünlerine olan ilgiyi canlı tutmaya devam ediyor. Ayda 62,7 milyon kullanıcıya hizmet veren sahibinden.com’un verilerine göre Eylül ayında bilgisayarlara ilgi, geçen yılla karşılaştırıldığında iki kattan fazla arttı. Buna karşılık televizyona ilgi azaldı.

teknoloji alışverişiTeknolojik aletlerden en çok rağbet görenler bilgisayar ve tabletler

Bilgisayarlar kategorisinde ilgi, geçen yılın aynı ayına göre dizüstü bilgisayarlarda %134 artarken, masaüstü bilgisayarlarda %90 ve tabletlerde %135 seviyesinde artış şeklinde gerçekleşti. Dizüstü bilgisayar kategorisindeki ilgi, bu yılın Ağustos ayına göre de iki kat arttı. Tamamlayıcı ürünlerden yazıcılara olan ilgi de yükselerek geçen yıl aynı aya göre %98, Ağustos ayına göre ise %112 oranında arttı.

İkinci El ve Sıfır Alışveriş kategorisindeki cep telefonlarına ilgi geçen yıla göre %19 seviyesinde arttı. Eğlence amaçlı kullanılan teknolojik ürünlerden “oyun konsolu” kategorisine ilgi geçen yılın aynı ayına göre %44 artarken, TV kategorisinde %5 düşüş yaşandı.