Anasayfa Haber Bülten Canon PowerShot ZOOM Fotoğraf Makinesi Tanıtıldı

Canon PowerShot ZOOM Fotoğraf Makinesi Tanıtıldı

Canon PowerShot ZOOM

Canon, yeni ürünü PowerShot Zoom’u tanıttı. Canon PowerShot Zoom, yeni nesil tasarımı ile dikkat çekiyor.

Canon, amatör fotoğrafçılık odaklı yeni fotoğraf makinesi PowerShot ZOOM’u tanıttı. Avuç içi büyüklüğünde ve hafif olan PowerShot ZOOM, 12 megapiksel kamerası, görüntü sabitleme ve kolay kullanımı ile dikkat çeken 3 kademeli zoom özellikleri ile öne çıkıyor. PowerShot ZOOM, sahip olduğu 100 mm, 400 mm ve dijital olarak genişletildiğinde 800 mm zoom kapasitesi ile fotoğraf tutkunlarının dikkatini çekmeyi başarıyor.

Full HD video ve süper zoom donanımlı, taşınabilir, monoküler tarzda sabit lensli bir fotoğraf makinesi olan PowerShot ZOOM, dışarıda vakit geçirmeyi seven aileler ve vahşi yaşama uzaktan yakınlaşmak isteyen doğa tutkunları için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Canon PowerShot ZOOM’un geliştirilmiş zoom performansı, kullanıcıların, uzaktaki konuları sanki yanlarındaymış gibi fotoğraflamasını ve videoya almasını sağlıyor. İster saha kenarından, maçta gol atan bir çocuğu ister nadir görülen bir kuşu 3 kademeli zoom ile anında optik ve dijital büyütme sayesinde kayıt altına almak mümkün. f/5,6 ve f/6,3 diyaframlarda sırasıyla 100 mm ve 400 mm optik uzak uzunluklarına ulaşabilen Canon PowerShot ZOOM, uzak noktalara netleyebiliyor.

Sezgisel kontrol

Canon PowerShot ZOOM; beş erişilebilir tuş, çekim ve oynatma sırasında gerek fotoğraf gerek Full HD video çekimi için tek elle kontrol ve kullanım kolaylığı için menü ekranı gibi özellikleriyle de öne çıkıyor.

PowerShot ZOOM’un DIGIC 8 işlemcisi görüntüyü netleştirip renkleri canlandırırken, 10 kare/sn seri çekim hızı aksiyonların yakalanmasını sağlıyor. 12 megapiksel sensör donanımıyla kullanıcılar, yüksek çözünürlük ve hızlı okumadan yararlanarak vahşi yaşamı hareket halindeyken bile yakalayabiliyor. Hem yüz tanıma hem de 1 Noktalı AF seçeneklerini içeren sürekli otomatik odaklanma ile birlikte PowerShot ZOOM samimi aile anlarını yakalamak için de ideal yapısıyla öne çıkıyor.

Geliştirilmiş Optik Görüntü Sabitleyicisi ile PowerShot ZOOM, uzaktaki konuları çekerken veya sadece gözlemlerken dengeli ve net görüntüler üretebiliyor. Dışarıda gerek çekim gerek sosyal hayatı için fazla vakit geçirenler için taşıması oldukça kolay olan bu makinenin pil ömrü de ideal. PowerShot ZOOM, USB Type-C® USB-PD uyumlu cihazlardan iki saatten daha az bir sürede tam şarja ulaşıyor.

Makine, Bluetooth® bağlantısıyla desteklenen Wi-Fi aracılığıyla akıllı telefonlara görüntü aktarmaya, taramaya ve coğrafi konum etiketlemesine olanak tanıyor. Bununla birlikte kullanıcılar, Wi-Fi ve Bleuetooth bağlantısı sayesinde Canon Camera Connect uygulamasına bağlanarak uygulamanın uzaktan Canlı İzleme özelliği ile de fotoğraf çekebiliyor.

Canon PowerShot ZOOM Özellikleri

  • 12.1 MP megapiksel sensör
  • 100 mm, 400 mm ve 800 mm1 odak uzunlukları arasında 3 Kademeli Zoom
  • Optik 4 eksenli görüntü sabitleme
  • 24/25/30 kare/sn’de 1080p’de Full HD videolar
  • USB Type-C® USB-PD Uyumlu cihazlar
  • Wi-Fi ve Bluetooth®