Anasayfa Haber Huawei Mate 40, Farklı Bir Kamera Tasarımıyla Geliyor

Huawei Mate 40, Farklı Bir Kamera Tasarımıyla Geliyor

Huawei Mate 40 farklı kamera tasarımı

22 Ekim’de tanıtılacak olan Huawei Mate 40 için ilk görsel paylaşıldı. Paylaşılan görselle beraber yeni Mate modelinin farklı bir kamera dizilimiyle geleceği gözler önüne serildi.

Huawei Mate 40 için geri sayım devam ederken, Huawei cephesinden de paylaşımlar gelmeye devam ediyor. Daha önceden yeni nesil amiral gemisi telefonların tanıtım tarihini açıklayan Huawei, şimdi de Mate 40’ın yeni kamera tasarımını işaret eden bir paylaşımda bulundu.

Bu kısımda serinin yeni üyesinin sekizgen kamera dizilimiyle geleceğini işaret eden bir paylaşımda bulunan Huawei, böylece serinin yeni modeliyle farklı bir kamera tasarımına da geçiş yapacağını müjdeledi.

Bildiğiniz üzere Huawei, ilk olarak Mate 20 modelleriyle beraber kullanıcıların karşısına kare şeklinde konumlandırılan kamera dizilimiyle çıkmıştı. Mate 30 modellerinde ise daire şeklinde konumlandırılmış arka kamera tasarımına yer veren Huawei, şimdi de Mate 40 modellerinde sekizgen kamera dizilimine yer vermeyi planlıyor.

Huawei Mate 40 kamera tasarımı Serinin yeni modelleriyle beraber tasarım konusunda değişikliğe giden Huawei, aynı zamanda Mate 30 modellerinde yer alan sanal tuşlar üzerinde de bir takım değişikliğe gidiyor. Bu kısımda ise yeni Mate modellerinde sanal tuşların yerine fiziksel ses açma/kapama ve güç tuşlarına yer verileceğini gözlemlemekteyiz.

Sızdırılan Huawei Mate 40 Özellikleri

  • Ekran: 6.67 inç boyutundaki 90 Hz yenileme hızına sahip olan LG üretimi OLED ekran
  • İşlemci: 5nm Kirin 1000 işlemci
  • Kamera: 50 Megapiksel ana + 20 Megapiksel ultra geniş açı + 8 Megapiksel telefoto + lazer otofokus