Anasayfa Haber Bülten Roland-Garros Tenis Turnuvası OPPO Find X2 Pro ile Çekildi

Roland-Garros Tenis Turnuvası OPPO Find X2 Pro ile Çekildi

Roland-Garros Tenis Turnuvası OPPO Find X2 Pro

Dünyaca ünlü tenisçi Rafael Nadal ve dünya birinciliği bulunan Novak Djokovic’in finalde karşı karşıya geldiği Roland-Garros’un ilk akıllı telefon sponsoru OPPO, turnuvadaki aktiviteleri ‘Shot of the Night by OPPO’ ile kaydetti.

OPPO’nun iş birliğinde ikinci yılını doldurduğu Roland-Garros Turnuvası’nın finalinde kupayı 13’üncü kez kazanmayı hedefleyen Rafael Nadal ve dünya birinciliği bulunan Novak Djokovic’in karşı karşıya geldiği karşılaşma, Rafael Nadal’ın galibiyetiyle sonuçlandı. Paris’teki Grand Slam’in ilk premium akıllı telefon sponsoru OPPO, etkinliği büyüleyici bir turnuvaya dönüştüren tüm sporcuları ve organizatörleri kutladı.

Bu yıl Rafael Nadal ve Iga Swiatek karşılaşması gibi turnuvanın önemli anları tenis dünyasının ilgisini çekmeye devam ederken, OPPO, Tek Erkekler’de şu anda dünyada on birinci sırada yer alan Fransız yıldız Gaël Monfils’in de dahil olduğu Roland-Garros özel gece etkinliğine imza attı.

“OPPO, Roland-Garros’ta Üstünlüğü Tanımladı”

Bu yılki tenis kampanyasının teması olan ‘Üstünlüğü Tanımla’, Roland-Garros’ta yarışan sporcuların paylaştığı mükemmellik arayışı fikri ile hayranları kendi olağanüstü fotoğraflarını çekmeye teşvik eden OPPO’nun cihaz ve hizmetlerine yönelik yaklaşımını yansıtmak üzere seçildi.

Tema dahilinde ilham veren marka etkinliklerinden biri, akşam maçları için belirlenen kortlara projektör ışıklarının yerleştirilmesiydi. Teknoloji ile tenisin birlikteliğine yön veren OPPO, ‘Shot of the Night by OPPO’ adlı özel ve ayrıcalıklı bir deneyim sunmak için Fransız Tenis Federasyonu ile birlikte çalıştı.

Tek Erkekler Finali’nin öncesinde, etkileyici Simonne-Mathieu kortu, Fransız yıldız Gael Monfils’i takip eden tek bir spot ışığı dışında karanlığa gömüldü. Monfils’in ilk servisiyle, kortta koreografik bir ışık patlaması yaşandı. Oyuncular Find X2 Pro cep telefonlarını şarj istasyonuna takarken sınırlı sayıda seçilmiş hayranlar ve konuklar ışık gösterisine davet edildi ve telefonlar şarj olurken 36 dakikalık geri sayım başladı. Bazı şanslı konuklar ise Monfils ve Stefan Bojic ile kortta maç yapma imkanı yakaladı. Sensörlerle etkinleştirilen kort kenarlarındaki ışıklar, oyuncuların aldığı puanlara göre dinamik olarak değişti.

Roland-Garros Tenis Turnuvası OPPO Find X2 ProEtkinliğin fotoğrafları ve videoları OPPO Find X2 Pro ile çekildi. Gece etkinliğine ev sahipliği yapan cihazın bazı temel özellikleri de sergilendi. Bunların arasında, sabit gece çekimi, stadyum ve cihazın 5G bağlantısı sayesinde gerçekleşen hızlı içerik paylaşımı ve özellikle de SuperVOOC hızlı şarjı yer aldı. Korttaki maç 36 dakika sürdü; bu süre Find X2 Pro’nun pilinin tam olarak şarj etmesi için gereken zamanı temsil etti.

Bu yıl OPPO, Fotoğraf Galerisi’nin açılması, etkileyici kort kenarı marka çalışmaları ve genç yeteneklere sunduğu küresel 5G görüntülü görüşme deneyimi ile stadyum içindeki varlığını güçlendirdi. Turnuvadaki Junior Wild Card serisinin isim sponsoru olan OPPO, turnuvaya dahil olamayan gençlere etkinliğin canlı enerjisini hissetme fırsatı sundu. Maçların başlamasından günler önce, eski Davis Cup şampiyonu ve dünya üçüncüsü Guy Forget, Roland-Garros kortlarından Çin, Hindistan, Romanya ve Tayland’daki genç yeteneklerle görüntülü sohbet gerçekleştirdi. Forget, bu yıl pandemi nedeniyle ertelenen maçlara zihinsel olarak nasıl hazırlandığından Fransız Tenis Federasyonu’nun hazırlıklarına kadar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

Roland-Garros ile gerçekleştirdiği iş ortaklığı, OPPO’nun küresel genişlemesinin kilometre taşı niteliğinde. OPPO ayrıca Wimbledon ile de ortaklıklar imzaladı ve şampiyonanın ilk Asyalı ve akıllı telefon sponsoru oldu. Ek olarak OPPO, FC Barcelona ile beş yıllık iş ortaklığı sürdürüyor. Bu, Çinli bir marka ile Avrupalı bir futbol kulübü arasındaki en uzun iş birliği olma özelliği taşıyor. OPPO’nun en güncel iş bağlantıları içinde, 2019’da imzalanan League of Legends e-spor şampiyonası serisi ve 2020’de imzalanan Boston Maratonu yer alıyor.