Anasayfa Haber Galaxy Z Fold 2 Özellikleri Galaxy Fold’a Geliyor

Galaxy Z Fold 2 Özellikleri Galaxy Fold’a Geliyor

Galaxy Z Fold 2 Özellikleri Galaxy Fold'a Geliyor

Samsung, ilk Galaxy Fold modeline Galaxy Z Fold 2 özelliklerinin getirileceğini duyurdu.

Galaxy Fold halefi Galaxy Z Fold 2, 1 Eylül tarihinde tanıtılmıştı. İkinci nesil katlanabilir telefon tamamen yeni özellikler ile gelirken, Samsung bunlardan bazılarını yazılım güncellemesi yoluyla orijinal modele de getireceğini duyurdu.

Öncelikle yeni güncelleme uygulama çiftlerini Edge Panel‘e getiriyor. Böylece artık uygulama setlerini daha hızlı başlatmak mümkün hale geliyor. Bu uygulama kombinasyonları, çoklu görevin geliştirilmesine yardımcı olan yeni bir yatay düzen desteği dahil olmak üzere kullanıcının tercih ettiği herhangi bir şekilde düzenlenebilecek. Ek olarak, artık Samsung DeX’i ikinci bir ekran olarak kullanmak üzere bir akıllı TV’ye kablosuz olarak bağlayıp kullanabileceksiniz. Ayrıca Galaxy Fold’un ekranı, daha büyük ekran için bir dokunmatik yüzey olarak görev alabilecek.

Güncelleme ek olarak Galaxy Z Fold 2’nin birçok yeni kamera özelliğini de Galaxy Fold’a getiriyor. Mesela, fotoğraf çekiyorsanız daha geniş iç ekran sayesinde artık çekmiş olduğunuz 15 fotoğrafı vizörün yanında görebileceksiniz. Artık bir ikili önizleme kurulumu da kullanabileceksiniz. Bu sayede fotoğrafınızın konusu harici ekranı kullanarak neye benzediğini görebilirken, fotoğrafı çeken kişi önizleme için iç ekrandan faydalanabilecek. Benzer şekilde, yine harici ekranı vizör olarak kullanarak arka kamerayı selfieler için kullanmak mümkün olacak.

Son olarak güncelleme, Wi-Fi şifrelerini diğer Galaxy cihazlarıyla paylaşmayı kolaylaştıracak ve her seferinde elle girmenize gerek kalmayacak.