Anasayfa Haber PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Açıklandı

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Açıklandı

PlayStation 5 Türkiye fiyatı

Oyunseverlerin yakından takip ettiği PlayStation 5’in Türkiye fiyatı resmi olarak açıklandı.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı Sony tarafınca resmi olarak açıklandı. Peki, Xbox Series X Türkiye fiyatı ne kadar? Gelin, Sony tarafınca yapılan açıklamaya yakından göz atalım.

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı

Bildiğiniz üzere Sony geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamayla beraber PlayStation 5’in global fiyatını ve çıkış tarihini açıklamıştı. Bu kısımda yeni nesil konsolun standart versiyonunun Avrupa’da 499 Euro, Dijital Sürüm modelinin ise 399 Euro olarak satışa sunulacağını ifade etmişti.

Yapılan bu açıklamanın ardından tüm gözler PlayStation Türkiye  tarafınca yapılacak olan açıklamaya odaklanmışken, bugün beklenen açıklama nihayet geldi. Firma tarafınca yapılan açıklamayla beraber 19 Kasım tarihinde satışa sunulacak olan konsolun fiyatı ise 8.299 TL olacağı belirtildi.

Bunun yanı sıra yetkililer, Türkiye’de 2021 yılında satışa sunulacağı belirtilen PS5’in Dijital Sürüm modelininse fiyatının ilerleyen dönemde duyurulacağını da müjdelediler.

PlayStation 5 Teknik Özellikleri

PlayStation 5’in teknik özellikleri, şimdiye kadar piyasaya sürülen en güçlü PlayStation olduğu anlamına geliyor. Aşağıda PlayStation 5’in donanım bileşenlerinin tam dökümünü bulabilirsiniz:

Bileşen Özellik
CPU 3.5 GHz’de 8x Zen 2 Çekirdek (Değişken Frekans)
GPU 2.23 GHz’de 36 CU (Değişken Frekans), 10.28 TFLOP
GPU Mimarisi Özelleştirilmiş RDNA 2
Bellek 16 GB GDDR6/256-bit
Bellek Bant Genişliği 448GB/s
G/Ç İş Hacmi 5.5GB / s (Ham), Tipik 8-9GB / s (Sıkıştırılmış)
Depolama 825 GB Özelleştirilmiş SSD
Genişletilebilir Depolama NVMe SSD Slotu
Harici Depolama USB HDD Desteği
Optik Sürücü (İsteğe Bağlı) 4K UHD Blu-ray Sürücü