Anasayfa Haber Samsung Galaxy Note 9 One UI 2.5 Güncellemesi Aldı

Samsung Galaxy Note 9 One UI 2.5 Güncellemesi Aldı

Samsung Galaxy Note 9 One UI 2.5 güncellemesi

Samsung’un 2018 yılında satışa sunduğu Galaxy Note 9 modeli One UI 2.5 güncellemesi aldı.

Geçtiğimiz aylarda Samsung Galaxy S10 serisi için yayınlanan One UI 2.5 güncellemesi şimdi de Samsung’un 2018 yılında satışa sunduğu amiral gemisi Galaxy Note 9’a geldi. Peki, Samsung Galaxy Note 9 One UI 2.5 güncellemesi ile ne gibi özelliklere kavuştu? Gelin, bu özelliklere yakından göz atalım.

Bildiğiniz üzere Samsung, One UI 2.5 arayüz tasarımını ilk olarak, Unpacked 2020 etkinliğinde tanıttığı Galaxy Note 20 serisi, Galaxzy Z Flip 5G ve Galaxy Tab S7 serisi ile göstermişti.

Tüm bu yaşanan gelişmelerin ardından Samsung, şimdi de yeni arayüz güncellemesini kademeli olarak Galaxy Note 9 kullanıcıları için de yayınladı. N960FXXU6FTJ3 model numarasıyla yayınlanan yaklaşık 1 GB boyutundaki güncellemeyle beraber Note 9 kullanıcıları birçok yeni özelliğe de kavuştu.

Samsung Galaxy Note 9 One UI 2.5 yenilikleri One UI 2.5 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Kısa bir süre önce Almanya’da yayınlanmaya başlanan yeni arayüz güncellemesi, Note 20 ve S20 modellerinde olan birçok özelliği Note 9’a getiriyor.

Yeni arayüz sürümüyle gelen yeniliklere bakacak olursak, bu yeniliklerden ilki ise Note 20’ler ile hayatımıza giriş yapan kablosuz DeX desteği olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeniliğin haricinde One UI 2.5 sürümüyle birlikte, aynı zamanda Note 9 modellerine yeni kamera özellikleri de geliyor.

Bu kamera özellikleri ise Gelişmiş Pro Video modu ve Tek Çekim modu olarak sıralanıyor. Bu modların detaylarına bakacak olursak, Pro Video modu ile kullanıcılara video çözünürlüğü ve FPS ayarlama, mikrofon seçimi gibi işe yarayacak özellikler sunuluyor.

Yeni güncellemeyle beraber kullanıma sunulan Tek Çekim moduyla ise, yapay zeka yardımıyla çekim süresinden itibaren 5 ve 15 saniye arasında 14 farklı tipte fotoğraf ve video tek bir çekim ile yakalanabiliyor.

Samsung Galaxy Note 9 One UI 2.5 Güncellemesi Nasıl Kurulur?

Mevcut güncelleme ilk olarak Almanya’daki Note 9 kullanıcıları için yayınlandı. Yazılım altyapısı aynı olan ülkemize ise güncellemenin 1 ya da 2 hafta içerisinde geleceğini söyleyebiliriz.

Güncelleme her ne kadar otomatik olarak size bildirilecek olsa da manuel olarak Ayarlar menüsüne gidip Yazılım güncellemesi menüsünden İndir ve yükle seçeneği ile kontrol sağlayabilirsiniz.