Anasayfa Haber Oyuncular İçin Yeni Windows Görev Yöneticisi Kullanıma Sunuluyor

Oyuncular İçin Yeni Windows Görev Yöneticisi Kullanıma Sunuluyor

Görev Yöneticisi

Windows 10 Xbox Game Bar içerisinde dahil edilen yeni Görev Yöneticisi, kaynak izleyici ismini taşıyor. Oyun veya uygulamalar içerisinden bu ekrana erişmek mümkün.

Windows Görev Yöneticisi, genel olarak sistemde çalışan uygulamaları, hizmetleri ve işlemleri izlemek amacıyla kullanılıyor. Bu araç ayrıca çalışan uygulamaları durdurmak için de kullanılıyor, ancak oyunlarda veya belirli uygulamalarda Görev Yöneticisi’ne erişmek zor olabiliyor.

Microsoft, bir oyundan çıkmadan veya oyunu çökertmeden sistem performansınız ve GPU’nuz hakkında bilgilendirici istatistiklere erişmenize yardımcı olacak yeni ve modern bir Görev Yöneticisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Görev YöneticisiBu yeni uygulama xdoğrudan Xbox Game Bar’da yerleşik olarak bulunuyor. Ek olarak hem oyunlar hem de Chrome/Edge dahil çeşitli uygulamalarda çalışmak üzere tasarlandı. Modern Görev Yöneticisi resmi olarak “Kaynak İzleyicisi” olarak adlandırılıyor ve Insider önizleme güncellemesinin bir parçası olarak geçen ay yayınlandı. Şimdi ise Microsoft Store’dan Xbox Game Bar’ı güncelleyen standart kullanıcılara da görünmeye başladı.

Bu arada yeni özellik aşamalı olarak kullanıma sunulacak gibi görünüyor ve güncellemeyi herkes almıyor. Bu nedenle Kasım ayına kadar beklemeniz gerekebilir.

Görev YöneticisiWindows 10’un yeni kaynak izleme aracı, Xbox Game Bar’ın bir parçası olacak ve buraya oyun içerisinde Win + G tuşlarıyla erişebilirsiniz. Görsellerde göründüğü gibi çalışan uygulamalar yine listelenecek ve çarpı işaretiyle kapatmak mümkün olacak. Son olarak, Ayarlar > Oyun > Xbox Game Bar bölümünde ayarın aktif olduğundan emin olun.