Anasayfa Haber StarCraft 2 Geliştirme Süreci Sona Erdi

StarCraft 2 Geliştirme Süreci Sona Erdi

StarCraft 2 Geliştirme Süreci

Blizzard, StarCraft 2 geliştirme süreci için sona gelindiğini ancak desteğin süreceğini duyurdu.

Blizzard, bundan birkaç ay önce 10. yıl dönümünü kutladığı StarCraft 2 için artık yeni içerik sunmayacağı ve sonrasına odaklanacaklarını duyurdu. StarCraft 2 geliştirme sürecinin sona ermesi ile birlikte geliştirici, bundan böyle satın alınabilir oyun içi içerik ve genişletme paketi yayınlanmayacağının altını çiziyor. Öte yandan destek, yamalar, denge düzeltmeleri ve sezonlar ile oyuncuların yalnız bırakılmayacağı ifade ediliyor.

Yönetici yapımcı Rob Bridenbecker, “StarCraft 2’yi, Brood War gibi önceki uzun süredir devam eden oyunlarımızda olduğu şekilde desteklemeye devam edeceğiz ve öncelikli olarak çekirdek ve rekabetçi topluluklarımızın en çok önemsediği şeylere odaklanacağız” diyor.

Doğal olarak, bu aslında Blizzard’ın en büyük serilerinden birinin sonu değil. Görünüşe göre bu değişiklik, ekibi hem StarCraft 2 hem de StarCraft evreni için sırada ne olduğunu düşünmek üzere serbest bırakacak. Bridenbecker, StarCraft’a “Blizzard’ın çekirdeği” diyor.

Şirket, Temmuz ayında 10. yılını kutladığında oyunun en büyük güncellemesini yayınlamıştı. Oyuncular, bu sunum sayesinde yeni başarıların yanı sıra, prestij yeteneklerine ve oyun geliştirmelerine erişim elde etmişti.