Anasayfa Haber Huawei Mate 40 Serisinin Dikkat Çeken Fiyatları Sızdırıldı

Huawei Mate 40 Serisinin Dikkat Çeken Fiyatları Sızdırıldı

Huawei Mate 40 fiyatları

22 Ekim tarihinde düzenlenecek canlı yayınla beraber tanıtılacak olan Huawei Mate 40 serisinin dikkat çeken fiyatları, tanıtımdan hemen önce sızdırıldı.

Huawei Mate 40 serisi için geri sayım devam ederken, Huawei Mate 40 fiyatları ortaya çıktı. Kısa bir süre sonra tanıtılacak olan Huawei’nin yeni nesil amiral gemisi modelleri yüksek etiket fiyatlarıyla ön plana çıkıyor.

Bildiğiniz gibi Huawei, yarın düzenleyeceği etkinlikle beraber Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro Plus ve Mate 40 RS modellerini tanıtacak. Huawei’nin yeni nesil amiral gemileri merakla beklenirken, bugün ise Mate 40 serisinin hem kamera özellikleri hem de fiyatları sızdırıldı

Huawei Mate 40 Serisi Kamera Özellikleri

Bu kısımda paylaşılan bilgilere göre serinin giriş modeli olarak lanse edilecek olan Mate 40’ın hemen aşağıda da görebileceğiniz gibi üçlü arka kamera kurulumuna sahip olacak.

Huawei Mate 40 serisi kamera özellikleri Mate 40 Pro modeli ise 50 MP ana kameraya, 20 MP ultra geniş açılı kameraya, 5x optik yakınlaştırma sunan 12 MP telefoto ve lazer otofokus sensörüne ev sahipliği yapacak. Ayrıca serinin Pro modeli renkleri yakalaması amacıyla geliştirilen renk sıcaklığı sensörüyle beraber gelecek.

Mate 40 Pro Plus modeliyse Mate 40 Pro’da olduğu gibi 50 MP çözünürlüklü bir ana kameraya sahip olacak. 50 MP’lik bu ana kameraya ise 20 MP ultra geniş açılı kamera, iki adet 8 MP çözünürlüklü kamera, lazer otofokus ve renk sıcaklığı sensörleri eşlik edecek.

Mate 40 RS ise Mate 40 Pro Plus ile benzer kamera özelliklere sahip olacak. Ancak serinin RS modelindeyse lazer otofokus sensörü yerine ToF sensörüne yer verilecek.

Huawei Mate 40Tüm bu detayların haricinde aynı zamanda bir süredir sızıntı haberlerine konu olan Huawei Mate 40 fiyatları da yeniden gözler önüne serildi. Güvenilir kaynaklar tarafınca paylaşılan bilgilerde ise serinin Pro modellerinin 1000 Euro üstü etiket fiyatıyla satışa sunulabileceğine şahit olmaktayız.

Tabi, şimdilik Huawei cephesinden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak, 22 Ekim tarihinde tanıtılacak olan cihazların fiyatının aşağıdaki fiyatlara yakın olacağı tahmin ediliyor.

Huawei Mate 40 Fiyatları

  • Huawei Mate 40 Pro – 1.100 Euro 
  • Huawei Mate 40 Pro Plus – 1.400 Euro
  • Huawei Mate 40 RS – 2.500 Euro