Anasayfa Haber WhatsApp Android Sürümüne Yüz Tanıma ile Kilit Açma Desteği Geliyor

WhatsApp Android Sürümüne Yüz Tanıma ile Kilit Açma Desteği Geliyor

WhatsApp

WhatsApp, gelecekteki bir güncelleme ile Android’de yüz tanıma ile kilit açma desteği kazanacak.

WhatsApp’ın gelecekteki kararlı bir sürümde uygulamaya iki özellik getireceği bildiriliyor. Birincisi, grup aramalarını düzenli olarak kaçıranlara hitap ederken, ikincisi de yüz tanıma ile kilit açma desteği bekleyenleri ilgilendiriyor. WABetaInfo’nun raporuna göre kullanıcılar, yakında halihazırda devam eden kaçırdıkları grup çağrılarına katılabilecekler.

Yeni güncelleme ile, bir kişi müsait olmayan bir kullanıcıyı bir aramaya davet ederse, bu kullanıcı, WhatsApp’ı bir sonraki açışında söz konusu devam eden aramaya katılabilir veya bu görüşmeyi yok sayabilir. Görüşüne göre yeni özellik, grup çağrılarını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir özellik şeklinde karşımıza çıkıyor. Yeni özellik, işlevsel olarak, WhatsApp’ı kullanıcıların istedikleri zaman devam eden aramalara katılmalarına olanak tanıyan Zoom ve Sykpe uygulamalarına benzeten bir yenilik gibi görünüyor.

whatsapp yüz tanıma ile kilit açmaWhatsApp’ın Android versiyonu için gelecek yeni özelliklerinden biri ise, ilk olarak iOS’ta kullanılmaya başlayan bir özellik olan yüz tanıma ile kilit açma özelliği. Özelliğin genel işlevselliği aynı kalacak, kullanıcılar bir süre sonra uygulamayı otomatik olarak kilitlemeyi seçebilecek veya parmak izlerini ya da yüzlerini kullanarak uygulamanın kilidini açabilecekler.

Son olarak, yeni güncellemelerin henüz ne zaman yayınlanacağı konusunda bir bilginin olmadığını ancak kısa zaman içerisinde kullanıcılara sunulacağını belirtelim.