Anasayfa Haber Chrome OS Yakında Karanlık Mod Özelliğine Kavuşuyor

Chrome OS Yakında Karanlık Mod Özelliğine Kavuşuyor

Chrome OS Karanlık Mod

Canary sürümünde keşfedilen ayarlara bakılırsa, Chrome OS için karanlık mod desteği yakında gelebilir.

Koyu mod olarak da anılan karanlık mod, özellikle son yıllarda popüler uygulamalar ve işletim sistemlerinin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Görünüşe göre yakında Chrome OS da bu özellikle tanışacak.

Bildiğiniz üzere Canary kanalı test amaçlı kullanılıyor. Yeni özellik yakın zamanda işletim sisteminin Canary sürümünde görüldü ve hazır olduğunda kullanıma sunulacağı söyleniyor.

Chrome OS Karanlık Mod

Karanlık mod, Chrome OS kullanıcılarının göz yorgunluğu ve okunabilirlik üzerindeki faydaları açısından uzun süredir aradıkları bir özellik. Aslında geçtiğimiz aylarda karanlık moda işaret eden farklı söylentiler yayılmıştı ve şimdi ise ilk somut adımlar atılmış görünüyor.

Android Central, Flags menüsüne giderek kullanıcıların yeni özelliği test edebileceğini söylüyor.  Bunu yapabilmek için Chromebook üzerinden Chrome tarayıcısını açmak ve URL bölümüne aşağıdaki satırı yapıştırmanız yeterli:

“chrome://flags/#enable-force-dark and chrome://flags/#enable-webui-dark-mode”

Noktalamadan önce bu özelliğin şu an doğru çalışmayabileceğini ve hatalar olduğunu belirtelim. Raporlara göre koyu mod kararsız çalışıyor ve tam sürüm için henüz tarih belli değil.