Anasayfa Haber Instagram Canlı Yayın Uzunluğu 4 Saate Çıkartıldı

Instagram Canlı Yayın Uzunluğu 4 Saate Çıkartıldı

Instagram Canlı Yayın Uzunluğu

Instagram daha önce 1 saat olan canlı yayın uzunluğunu 4 saate çıkartıyor. Tabii ki bir şartla.

Özellikle Covid-19 pandemisi sürecinde bolca Instagram canlı yayını gerçekleştirilmişti. Bunların süresi ise en fazla 1 saatti ve bu sürenin sonunda yayın otomatik olarak kesiliyordu. Son olarak ise yayıncıları oldukça sevindirecek bir gelişme yaşandı ve Instagram canlı yayın uzunluğu 4 saate çıkartıldı. Bu sayede sanal konserler, soru-cevaplar ve hatta uzaktan eğitimler için bir iyileştirme sağlanmış oldu.

Öte yandan, 4 saatlik yayın gerçekleştirmek için hesabınızın iyi durumda olması gerekiyor.  Şöyle ki hiç politika veya fikri mülkiyet ilanınızın olmaması şart. Yakında akışların 30 güne kadar arşivlendirilmesine de izin verilecek. Instagram bunların Hikayeler ve yayınları arşivlendirmeye benzer olacağını belirtiyor.

Bu yılın başlarında Instagram, akışları IGTV‘ye kaydetme seçeneği de eklemişti. Akışları buradan arşivinize yüklemeniz de mümkün. Ek olarak, IGTV’de ve bir akışın sonunda açılan Şimdi Canlı bölümünün güncellenmesi de planlar arasında. Bu hamle ile takip ettiğiniz ve izlemediğiniz kullanıcılardan ilgileneceğiniz aktif akışların bulunmasına yardımcı olunmak isteniyor.