Anasayfa Haber iPhone 13, 1 TB Depolama Alanı İle Gelebilir

iPhone 13, 1 TB Depolama Alanı İle Gelebilir

iPhone 13 1 TB

8K video desteği sunacağı söylenilen iPhone 13 serisi, 1 TB depolama alanı seçeneğini sunmaya başlayabilir.

Apple, çeşitli cihazlarına ait maksimum kapasiteli seçeneklerini artırmaya devam ediyor. Özellikle video çözünürlüklerinin ve kare oranlarının arttığı günümüzde, akıllı telefonlarda daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyuruldu ortada. İddialar ise, iPhone 13 ile birlikte şirketin ilk defa 1 TB depolamalı modeller sunabileceği yönünde.

Öncelikle iPhone 13’ün anamorfik lens ile 8K videoları 45 FPS ile çekebileceği söyleniyor. Galaxy 20 serisinde 8K 30 FPS bir videonun dakikasının 600 MB depolamaya ihtiyaç duyduğunu düşündüğümüzde, sadece 5 dakikalık bir klibin 3 GB yer kaplayacağı ortaya çıkıyor. 512 GB depolamalı bir modelde ise 5 dakikalık 8K 30FPS bir videodan yaklaşık 170 adet depolayabiliyorsunuz. Bu anlamda 1 TB depolamanın kullanıcılara daha fazla olanak sağlayacağını açıkça söyleyebiliriz. Malum, daha fotoğraf ve uygulama gibi içeriklere de yerinizin olması gerekiyor.

2021 yılında 8K desteği sunacağı ifade edilen iPhone 13 serisi öncesinde diğer markaların 1 TB seçeneklerini sunmaya başlayacağını da tahmin edebiliriz.