Anasayfa Haber Samsung Galaxy S21, One UI 3.1 ile Birlikte Gelebilir

Samsung Galaxy S21, One UI 3.1 ile Birlikte Gelebilir

Galaxy S21+ / Galaxy S30

Samsung, yeni bir iddiaya göre Galaxy S21 serisini One UI 3.1 ile birlikte satışa çıkartacak.

Samsung, Galaxy S21 (Galaxy S30) amiral gemisi telefonunu her zamankinden daha erken tanıtmayı planlıyor. One UI 3.1 bu ayın başlarında duyurulmuştu ancak Galaxy S21, çıkışına iki aydan biraz daha uzun süre olmasına rağmen One UI 3.1 ile gelebilir. Cihazlar One UI 3.0 sürümüyle satışa çıksa bile, Android 11 kurulu olarak gelmesinin önünde bir engel yok. Ancak yeni Galaxy S amiral gemisi telefonların genellikle One UI x.1 sürümü ile birlikte gönderildiği göz önüne alındığında, söylentiler mantıklı hale geliyor.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21’e ait olduğu iddia edilen render.

Şirket şimdi Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 serisi için One UI 3.0’ı test ediyor. İlk kararlı yapıyı yıl sonundan önce kullanıcılarına sunması ise muhtemel. Yeni One UI 3.1’in ise bir önceki sürüm ile arasında ne gibi yenilikler sunacağı henüz belli değil. Ancak her iki durumda da Samsung, Galaxy S21 ile birlikte piyasaya çıkar çıkmaz, yeni sürümü mevcut Galaxy S20 serisine getirmek için de çalışmaya başlayacak.

Galaxy S21 serisi ile önümüzdeki yıl Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra’yı da içeren üç ayrı model kullanıcılara sunulacak. Telefonla ilgili sızdırılan yeni bilgilerden sizleri de haberdar etmiştik. Bunun yanında, Galaxy S21’in One UI 3.0 veya 3.1 ile gönderilip gönderilmeyeceğine bakmaksızın, Android 11 kurulu olarak geleceğini söyleyebiliriz. Söylentiler şeklinde olan bu bilgiler, elbette telefonun çıkış tarihi yaklaştıkça daha da netleşecek ve şirket tarafından da yeni amiral gemisi telefonların özellikleri kullanıcılara duyurulmaya başlayacak.

Son olarak, yeni amiral gemisi Galaxy S21 serisinin, 2021 yılının başlarında raflardaki yerini almasını beklediğimizi belirtelim.