Anasayfa Haber Facebook, Karanlık Mod İçin Herkese Açık Test Süreci Başladı

Facebook, Karanlık Mod İçin Herkese Açık Test Süreci Başladı

Facebook Karanlık Mod

Facebook, iOS ve Android uygulamalarında herkese açık karanlık mod testlerini gerçekleştirmeye başladı.

Facebook tarafından sonunda mobil uygulamalar için karanlık mod testleri herkese açık bir şekilde gerçekleştirilmeye başladı. Hem Android hem de iOS için başlayan süreç için seçeneğin ilk olarak kimlerde çıkmaya başladığı ise henüz belirsiz.

Eğer seçenek sizde de çıktıysa Karanlık Mod tuşu, Menü sekmesi altındaki Ayarlar & Gizlilik bölümünde görünecek. Seçeneği açık veya kapalı hale getirebileceğiniz gibi sistem seviyesi ayarlarında da bırakmanız mümkün. Eğer sistem seviyesinde karanlık mod açtıysanız güneş gitmeye başladığında Facebook da karanlığa bürünmüş olacak.

Özelliğin gelmesinin uzun zamandır beklendiğini de belirtmeden geçmeyelim. Facebook, kullanıcılarının masaüstünde karanlık moda geçmesini Mart ayından beri mümkün hale getirmiş durumda. Ek olarak, Messenger da 2019’dan beri bu seçeneğe sahip. Ana Facebook uygulaması için neden bu kadar beklendiği ise merak konusu ancak şirketin milyarca kullanıcıya sahip uygulamasında bu geçişi en iyi şekilde gerçekleştirmek istediğini düşünebiliriz.