Anasayfa Haber Bülten Samsung’dan Dual LED TV: Q70T QLED 4K UHD

Samsung’dan Dual LED TV: Q70T QLED 4K UHD

Samsung Q70T QLED 4K UHD Smart TV

Günümüzde modern teknolojilerle geliştirilmiş TV’ler sahip oldukları büyük ekran, üstün görüntü ve ses kaliteleriyle oyuncular için de yepyeni deneyimler sunuyor. Samsung’un Q70T QLED 4K UHD Smart TV modeli sahip olduğu özellikler ile oyunseverler için dikkatleri üzerine çeken bir TV olarak öne çıkıyor.

Modern teknolojilerle geliştirilmiş TV’ler sahip oldukları büyük ekran, üstün görüntü ve ses kaliteleriyle artık sadece haberleri takip etmek veya film ve dizi izlemek için değil aynı zamanda video oyunlar oynamak için de öne çıkan alternatiflere dönüşüyor. Samsung’un Q70T QLED 4K UHD Smart TV modeli sunduğu özellikler ile video oyun tutkunlarına üst seviye deneyimler vadediyor. Eğer siz de alacağınız TV’de kaliteli bir oyun deneyimi yaşamak isteyenlerdenseniz, Samsung’un 55″, 65″, 75″ ve 85″ seçenekleri ile gelen bu televizyonunun sunduğu özelliklere gelin daha yakından bakalım.

Quantum İşlemci 4K

Samsung’un Quantum İşlemci 4K işlemcisi tüm içeriğinizi geliştirmenizi sağlıyor. Samsung’un derin öğrenme teknolojisine sahip bu işlemcisi, gerçek zamanlı sahne analizleriyle, parlaklık düzeyi ve sesleri daha iyi bir oyun deneyimi için optimize ediyor. Ayrıca AI Yükseltme özelliği ile mevcut düşük çözünürlüklü oyunlarınızı 4K görüntü kalitesinde oynamanıza da imkân tanıyor.

Doğru Renkler: Dual LED

Bu TV’de yer alan diğer bir çarpıcı teknoloji de Dual LED. Dual LED arka aydınlatma teknolojisi, farklı renk tonundaki içeriklere göre arka ışık renk tonunu içeriğinize uyacak şekilde ayarlıyor ve böylece içeriklerinizi daha doğru tonda ve olması gerektiği gibi gösteriyor. Yüzde 100 renk hacmi ve Dual LED’in üstün kontrastıyla oyunlarınızı görünmesi gereken şekilde oynayabiliyorsunuz.

Samsung Q70T QLED 4K UHD Smart TV

Görüntü ve Ses Özellikleri

Uyum Sağlayan Görüntü ve Ses özelliği ile Samsung Q70T QLED 4K UHD Smart TV ses ve görüntü türünü belirlemek ve işlemek için her sahneyi gerçek zamanlı analiz ediyor. Süreç, ses giriş sinyallerinin ayrılması ve sınıflandırılmasıyla başlıyor. Ardından, sahneye en uygun temel özellikler belirleniyor ve işleniyor. Her oda türü, ses akustiğini farklı şekilde etkiliyor. QLED’in benzersiz ses sensörü, Audio Spatial Intelligence (Ses Alanı Zekâsı) özelliğini kullanarak TV sesinin yansımasını ölçerek oda ve kurulum türünü analiz ediyor ve sesi gerçek zamanlı olarak optimize ediyor. QLED TV’niz dahili bir ışık sensörü ile yakınlardaki parlaklık seviyelerini de tespit ediyor ve etrafınızdaki ışık nasıl değişirse değişsin, parlaklık ve kontrast ayarlarını ideal seviyede tutmak için otomatik ayarlama yapıyor.

AVA (Aktif Ses Yükseltici)

Evinizden gelen beklenmedik gürültüler oyun deneyiminizi aksatabilir. AVA (Aktif Ses Yükseltici) oyunlardaki konuşma sahnelerinde sesi artırarak konuşmaların net bir şekilde duyulmasını hedefliyor. Bu teknoloji etrafınızda dikkatinizi dağıtabilecek gürültüleri gerçek zamanlı olarak belirliyor. Ardından sesi otomatik olarak yükselterek, TV’deki seslere ve diyaloglara netlik kazandırıyor. Sessiz ve huzurlu bir ortamda oyun oynayamasanız da bu TV sayesinde önemli olan noktayı kaçırmıyorsunuz.

Gerçek Oyun İyileştirici+

Gerçek Oyun İyileştirici+ teknolojisini kullanan bu TV ile ayrıca her defasında ayar yapmak zorunda kalmadan iyileştirilmiş oyun deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Ekstra hareket netliği sayesinde, hızlı hareket eden oyun sahnelerindeki ışık halkaları ve bulanık görüntüler engelleniyor. Karanlık sahnelerde bile net bir görüntü sağlanırken oyun sahneleriyle sesler en iyi şekilde senkronize oluyor. AMD FreeSync, yırtılmaları ve gecikmeleri azaltarak, her oyunu kazanabilmenizi mümkün hale getiriyor.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.