Anasayfa Haber iPhone 12 Mini, Kilit Ekranı Sorunu İle Gündemde

iPhone 12 Mini, Kilit Ekranı Sorunu İle Gündemde

iPhone 12 Mini kilit ekranı sorunu

Bazı iPhone 12 Mini kullanıcılarının aktarmış olduğu bilgilere göre, serinin yeni telefonunun kilit ekranındayken dokunmatik ekranın tepkisiz kaldığı belirtiliyor.

Apple’ın 13 Ekim’deki lansmanına boyutuyla damgasını vuran iPhone 12 Mini, kilit ekranı sorunu ile gündeme geldi. Konuyla ilgili paylaşılan raporlara göre bazı kullanıcıların yeni iPhone modelinin kilit ekranındayken, dokunmatik ekranın tepkisiz kaldığından şikayetçi olduğunu görmekteyiz.

Şimdilik, bu sorunun tüm iPhone 12 Mini modellerini kapsamadığını da belirtmekte yarar var. Ancak, kullanıcıların aktarmış olduğu bilgilerde cihazın dokunmatik ekranının kilit ekranındayken bazen tepkisiz kaldığına şahit olmaktayız.  Bu kısımdaysa kullanıcıların iPhone 12 Mini’nin kilit ekranını başparmak ile açarken zorlandıkları yayınlanan raporlarda belirtiliyor.

Bunun yanı sıra MacRumors ve Reddit üzerinden yayınlanan raporlardaysa, ekranın alt kısmında yer alan el feneri ve kamera simgelerine tıklandığında ekranın geç yanıt verdiği ifade ediliyor.

Yaşanan bu kilit ekranı hassasiyeti hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Fakat Apple’a yakınlığıyla bilinen kaynaklar bu sorunun iletkenlikten dolayı yaşandığın dikkat çekiyorlar. Hatta bazı kullanıcılar telefonun şarja takılı olduğunda bu sorunun ortadan kalktığını da ifade ediyor.

Bazı kişiler ise bu sorunun yazılımsal olduğunu ve Apple’ın yakın zamanda yayınlayacağı güncellemeyle bu sorunu ortadan kaldıracağını düşünüyorlar.

iPhone 12 Mini ekran kilidi sorunu

iPhone 12 Mini Özellikleri İle Neler Sunuyor?

  • Ekran: 5.4 inç Super Retina XDR ekran, 476 PPI yoğunluk – 2340 x 1080 çözünürlük, 2.000.000:1 kontrast oranı (tipik), 625 nit maksimum parlaklık (tipik); 1200 nit maksimum parlaklık (HDR)
  • İşlemci: Apple A14 Bionic (5 nm)
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Depolama: 64/128/256 GB dahili hafıza
  • Arka Kamera: 12 Megapiksel f/1.6 geniş açılı ana + 12 Megapiksel f/2.4 ultra geniş açılı kamera + Smart HDR 3 desteği, 2 kat optik uzaklaştırma, 5 kata kadar dijital zoom
  • Ön Kamera:  12 Megapiksel yeni TruDepth kamera f/2.2 diyafram
  • Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, 5G
  • Dayanıklılık: 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP68 derecesi (30 dakikaya kadar maksimum 6 metre derinlik)