Anasayfa Haber Samsung Galaxy S21 Serisinin Özellikleri Detaylandırıldı

Samsung Galaxy S21 Serisinin Özellikleri Detaylandırıldı

Samsung Galaxy S21 serisi özellikleri

Yakın zaman içerisinde duyurulacağı tahmin edilen Samsung Galaxy S21 serisinin özellikleri detaylandırıldı.

Samsung Galaxy S21 serisi özellikleri hakkında bugün yeni bir rapor daha yayınlandı. Yayınlanan bu raporla birlikte S21 serisinin merak edilen teknik özellikleri detaylandırıldı.

Daha önceden yayınlanan raporlarda Samsung’un 14 Ocak 2021 tarihinde Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra olmak üzere üç farklı amiral gemisi modeli tanıtacağı iddia edilmişti. Bunun yanı sıra yine aynı raporlarda serinin her üç modelinin de satışa sunulacağı bölgeye göre Exynos 2100 ve Snapdragon 875 işlemcilerinden güç alacağı belirtilmişti.

Tüm bu detayların haricinde bugünse merakla beklenen S21 serisinin teknik özellikleri sızdırıldı. Peki, Samsung Galaxy S21 serisi özellikleri ile kullanıcılara neler sunacak? Gelin, son paylaşılan raporlara yakından göz atalım.

Samsung Galaxy S21 serisi özellikleri
Samsung Galaxy S21 serisi özellikleri

Samsung Galaxy S21 Özellikleri

Samsung’a yakın kaynakların paylaşmış olduğu bilgilere göre serinin standart modelinin 6.2 inç boyutundaki FHD+ çözünürlük sunan 120 Hz AMOLED bir ekranın üzerine kurulacağı belirtiliyor.

Serinin diğer modellerindeki olduğu gibi Exynos 2100 ve Snapdragon 875 işlemcilerinden güç alacağı belirtilen telefonunsa, 4.000 mAh boyutundaki bir bataryadan besleneceği de ifade ediliyor.

Kamera tarafındaysa üçlü kamera kurulumuyla beraber geleceği söylenen telefonun arka tarafındaysa 12 MP ana, 12 MP ultra geniş açı ve 64 MP telefoto kameralarına yer verileceği iddia ediliyor. Aynı zamanda paylaşılan bir diğer rapordaysa serinin standart modelinin plastik bir arka kapak tasarımına sahip olacak.

Samsung Galaxy S21+ Özellikleri

Serinin ortanca modeli olarak lanse edilecek olan Galaxy S21+’ın ise 6.7 inç boyutundaki 120 Hz FHD+ çözünürlük sunan bir AMOLED ekranla beraber geleceği ileri sürülüyor.

Bunun yanı sıra 4.800 mAh boyutundaki bir bataryadan da güç alacağı söylenen telefonun, standart S21 modeliyle ile aynı üçlü arka kamera kurulumuna sahip olacağı iddia ediliyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri

P3 kod adıyla sızdırılan S21 Ultra modelinin de 6.8 inç boyutundaki WQHD+ LTPO 120 Hz AMOLED ekranla beraber geleceği de paylaşılan raporlar arasında yer alıyor.

Bunun yanı sıra 5.000 mAh boyutundaki bir bataryadan da besleneceği ifade edilen modelin, arka kamera kurulumuyla ön plana çıkacağı belirtiliyor.

Bu kısımdaysa serinin tepe modelinin 108MP ana, 12MP ultra geniş açı, 10MP 3x 2PD 3x optik telefoto ve 10MP 2PD 10x optik yakınlaştırma sensörlerine sahip iddia ediliyor.

Ayrıca Android Police tarafından servis edilen bilgilerde, serinin her üç modelinin de 5G, WiFi 6 ve Bluetooth 5.1‘i destekleyeceği söyleniyor. Serinin tüm modellerinin 4K 60 fps ve 8K 60 fps değerlerinde video çekebileceğini belirten Android Police, ayrıca tüm modellerin 25W hızlı şarj desteğiyle birlikte piyasaya sunulacağını da ifade ediyor.