Anasayfa Haber Cold War Dahil 4 Oyun DLSS Teknolojisine Kavuştu

Cold War Dahil 4 Oyun DLSS Teknolojisine Kavuştu

NVIDIA DLSS 2.1

Black Ops Cold War dahil dört yeni oyuna daha NVIDIA DLSS desteği geldi.

NVIDIA’nın Derin Öğrenme Destekli Süper Örnekleme (DLSS) teknolojisi gün geçtikçe daha fazla değer kazanmaya başlıyor. Yapay zekadan yararlanan bu teknolojisi ile GPU’lar daha az piksel işlese de daha yüksek çözünürlüklü görüntüler üretebiliyor. Böylelikle tatmin edici görüntü kalitesi ve yüksek performans bir araya geliyor. Bu desteğe kavuşan son büyük yapım ise CoD: Black Ops Cold War oldu.

Daha önce belirttiğimiz gibi AMD cephesi de benzer bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Kırmızı takımın Super Resolution olarak adlandırdığı teknoloji yüksek ihtimalle Microsoft’un DirectML teknolojisine dayanacak.

Yeşil takım bu konuda çok daha olgun ve birçok oyun DLSS desteği kazanmıştı. Şimdi 4 oyun daha DLSS desteği aldı ve performans kazançları etkileyici seviyede.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Activision’ın yeni oyunu 13 Kasım tarihinde çıkış yaptı. Black Ops Cold War artık NVIDIA DLSS, Reflex, Ansel ve Highlights özelliklerinin hepsini destekliyor. DLSS desteğiyle yapılan testlerde ise %85’e varan performans artışı sağlanmış.

Enlisted

Tüm testlerin 4K çözünürlükte yapıldığını hatırlatalım. Bu oyunda yine DLSS ile müthiş kazanımlar elde edilmiş.

War Thunder

RTX 2060’dan RTX 3090’a kadar uzanan testlerde kazançları açık yeşil renklerde görebilirsiniz.

Ready or Not

NVIDIA’nın testlerine göre DLSS’in etkisiyle bu oyunda iki kattan fazla FPS kazancı söz konusu.