Anasayfa Haber Eski Microsoft Edge Tarayıcısı için WhatsApp Web Desteği Kesiliyor

Eski Microsoft Edge Tarayıcısı için WhatsApp Web Desteği Kesiliyor

Microsoft Edge WhatsApp Web

Eski sürüm Microsoft Edge tarayıcı kullanan kişiler, WhatsApp Web’e erişmeye çalıştığında bir uyarı mesajıyla karşılaşabilir.

Microsoft’un Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısı Ocak ayında tanıtılmıştı ve Windows 10 20H2 güncellemesiyle birlikte işletim sisteminde entegre olarak gelmeye başladı. Yeni tarayıcının kullanıcı sayısının hızla arttığından bahsetmiştik. Redmond devi ayrıca önümüzdeki yıl eski Edge tarayıcısına desteği kesmeyi planlıyor. Birçok kişinin tercih ettiği WhatsApp Web sürümü ise artık kullanılamayacak.

Facebook, eski tarayıcı için WhatsApp Web desteğini sonlandırmayı ve Microsoft Edge’in en son sürümlerine odaklanmayı istiyor. Bunun dışında kullanıcıların Microsoft Store’dan WhatsApp uygulamasını da tercih edebileceğini söylüyor.

Microsoft Edge WhatsApp Web

Facebook ayrıca Microsoft Edge 80 veya yeni bir sürüme yönlendirdiği bir uyarı mesajı da gösteriyor. Mesajda Chrome, Firefox veya Opera gibi alternatiflerden de bahsedilmiş.

Microsoft ise Internet Explorer 11‘in 17 Ağustos 2021‘den sonra OneDrive, Outlook, Office 365 gibi hizmetlere erişim sağlayamayacağını söylemişti. Yazılım desteği de kademeli olarak kesilecek.

Chromium tabanlı olmayan eski tarayıcı da 9 Mart 2021 tarihinden sonra güvenlik güncellemeleri almayacak. Dolayısıyla Internet Explorer 11 ve eski Edge’in tamamen rafa kalkacağının altını çizelim.