Anasayfa Haber 1Password, macOS Big Sur Optimizasyonları İle Güncellendi

1Password, macOS Big Sur Optimizasyonları İle Güncellendi

1Password macOS Big Sur

1Password 7.7 güncellemesi ile macOS Big Sur optimizasyonu ve Apple Watch desteği kazanıyor.

AgileBits, 1Password for Mac adlı popüler şifre yönetimi yazılımının macOS Big Sur optimizasyonları ile güncellenmiş yeni sürümünü duyurdu. Ek olarak, şifre üreticisi ve öğe alanları için yeni uygulama ikonu ve tasarım düzenlemeleri de dikkat çekiyor.

1Password 7.7 ile ayrıca Touch ID özellikli Mac modellerinde ve Mac mini, iMac ve Mac Pro’nun daha yeni birçok modelinde Apple Watch ile kilit açma desteği sunuyor. Özelliği etkinleştirildiğinde ve 1Password’ü macOS Catalina veya sonraki sürümlerinde her açtığınızda akıllı saatinizde bir bildirim alıyorsunuz. Uygulamanın kilidini açmak içinse Apple Watch üzerindeki yan düğmeye çift tıklamanız yeterli. Touch ID ile uygulamanın kilidini açmak ya da her iki özelliği de kullanmak da mümkün. Safari için 1Password de yenilenirken artık doğrudan bir web sayfasında oturum açma bilgileri, kredi kartları ve kimlikler sunabiliyor.

AgileBits, 1Password’ün şu anda Apple‘ın emülatör katmanı Rosetta 2 ile çalıştığını belirtiyor. Yerel Apple M1 desteğinin ise önümüzdeki dönemde geleceği müjdeleniyor.

1Password 7.7 güncellemesinin tüm 1Password aboneleri için ücretsiz olduğunu belirtelim. Güncelleme içinse 1Password internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.