Anasayfa Haber Galaxy S10 Serisi İçin One UI 3.0 Beta Güncellemesi Ertelendi

Galaxy S10 Serisi İçin One UI 3.0 Beta Güncellemesi Ertelendi

Samsung Galaxy S10 serisi için One UI 3.0 beta güncellemesi

Galaxy S10 serisi için yakın zaman içerisinde yayınlanacak olan One UI 3.0 beta güncellemesi aşırı pil tüketimi sorunu nedeniyle ertelendi.

Samsung, kısa bir süre önce Galaxy S20, Note 20 ve Note 10 serisi için One UI 3.0 beta güncellemesini yayınlamıştı. Bugün ise yeni arayüz tasarımıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmeyle beraber Galaxy S10 serisi için yayınlaması beklenen One UI 3.0 beta güncellemesi, bazı kritik sorunlardan dolayı ertelendi.

Tespit edilen sorunların es geçilmeyecek kadar büyük olduğunu ifade eden şirket, bu yüzden de One UI 3.0 beta güncellemesinin ertelendiğini duyurdu. Şimdilik, sorunun nedeni hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı.

Samsung Galaxy S10 serisi için One UI 3.0 beta güncellemesi

Ancak, yakın zaman içerisinde güncellemeyi alan Note 10 ve Note 10 Plus kullanıcılarının aşırı pil tüketiminden şikayetçi olduklarını görmekteyiz. Beta güncellemesinden sonra cihazlarının şarjının oldukça hızlı bir şekilde tükendiğini ifade eden kullanıcılar, ayrıca uygulamalarda çökme sorunu da yaşadıklarını belirtiyorlar.

Bunun yanı sıra yayınlanan raporlarda Galaxy S10 serisinin haricinde Galaxy Z Flip, Galaxy Z Fold 2 modelleri için de yeni arayüz güncellemesinin beta programının ertelendiği ifade ediliyor.