Anasayfa Haber WhatsApp’ın iOS Sürümüne Sonra Oku Özelliği Geliyor

WhatsApp’ın iOS Sürümüne Sonra Oku Özelliği Geliyor

WhatsApp iOS Sonra Oku Özelliği

WhatsApp’ın iOS sürümüne Tatil Modu benzeri ”Sonra Oku” özelliği geliyor.

Hatırlarsanız, WhatsApp’ın son Android beta sürümüyle beraber Tatil Modu özelliğini test ettiği ortaya çıkmıştı. Bu özellik sayesinde de anlık mesajlaşma uygulaması, arşivlenen sohbetten yeni mesaj geldiğinde mesajın arşivde kalmasını sağlıyordu. Tüm bu gelişmelerin ardından bugünse WhatsApp iOS için Sonra Oku adında bir özelliğin test edildiği WaBetaInfo tarafından gözler önüne serildi.

WaBetaInfo tarafınca servis edilen bilgilere göre bu özelliğinde tıpkı Tatil Modu özelliğiyle aynı olduğunu görmekteyiz. Sonra Oku olarak adlandırılan bu özellik sayesindeyse iOS kullanıcıları bildirim almak istemedikleri sohbetleri bu klasörün içerisine gönderebilecekler. Böylelikle kullanıcılar bu klasöre gönderdikleri mesajlardan herhangi bir bildirim almayacaklar.

WhatsApp iOS Sonra Oku Özelliği
WhatsApp iOS Sonra Oku Özelliği

Aynı zamanda kullanıcılar bu klasöre gönderdikleri mesajları da toplu bir şekilde uygulamanın ana sayfasına alabilecekler. Tabi, şimdilik bu özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağının açıklanmadığını da belirtelim. Ancak, son paylaşılan raporlara göre bu özelliğin en kısa süre içerisinde iOS kullanıcılarının erişimine açılacağı tahmin ediliyor.