Anasayfa Haber Bülten LG, Yeni Nesil Microsoft Konsollarının Resmi TV Ortağı Oldu

LG, Yeni Nesil Microsoft Konsollarının Resmi TV Ortağı Oldu

LG, Yeni Nesil Microsoft Konsollarının Resmi TV Ortağı Oldu

LG OLED TV, tüketicilere LG’nin yeni OLED modellerinde Xbox Series X ile oyun oynama heyecanını deneyimleme fırsatı sağlamak için satış noktalarında düzenlenecek özel etkinliklerde Microsoft’un yeni konsolunun resmi TV ortağı oldu.

LG’nin en gelişmiş TV’si ve Xbox’ın şimdiye kadarki en hızlı ve en güçlü konsolunun birleşimi, oyuncuların yeni nesil oyun deneyimini yaşamalarına olanak tanıyor. LG OLED TV, 1 ms tepki süresi, Değişken Yenileme Hızı (VRR), Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM) ve gelişmiş dönüş ses kanalı (eARC) dahil olmak üzere en yeni HDMI teknik özelliklerini destekliyor.

İkilinin gelişmiş birleşik işlem gücü, oyuncuların gerçek zamanlı ışın izleme grafik teknolojisindeki en son gelişmelerden yararlanmaları için saniyede 120 kareye kadar 4K oyunun keyfini çıkarmalarını sağlıyor. LG’nin 2020 model OLED TV’leri, yeni HGiG (HDR Oyun İlgi Grubu) modunu ilk destekleyenler arasında bulunuyor. HDR Oyun İlgi Grubu’nun kurucu üyeleri olarak LG ve Microsoft, en yeni HDR oyunlarının tam olarak geliştiricilerinin istediği gibi görüneceğinden eminler.

LG OLED TV kendi parlaklıklarını kontrol edebilen milyonlarca OLED pikselinin yarattığı kusursuz siyah ve kusursuz renklerle benzersiz bir görüntü deneyimi sunuyor. Dolby Vision ve Dolby Atmos’u destekleyen ilk TV ve ilk oyun konsolu olan LG OLED TV ve Xbox Series X, dinamik görüntüler ve seslerle oyuncuları aksiyonun derinliklerine çekecek.

LG’nin 2020 OLED serisinde TÜV Rhineland onaylı Eye Comfort Display (Göz Konforunu Sağlayan Ekran) olan paneller bulunuyor. LG OLED TV’ler aynı zamanda Underwriters Laboratories (UL) tarafından titreşimsiz ve düşük mavi ışık yayarak, fotobiyolojik tehlike oluşturmuyor.

LG Ev Eğlence Şirketi’nin TV Ürün Planlama Bölümü Başkanı S.P. Baik, “OLED TV’lerimizi geliştirirken oyuncuların ihtiyaçlarını çok ciddiye alıyoruz, bu yüzden Xbox Series X’in resmi ortağı olabilmek bizim için çok anlamlı. LG OLED TV ile Xbox Series X’in bir araya gelmesi ile elde edilen yüksek görsel kalitenin oyuncuları fazlasıyla memnun edeceğinden eminiz” dedi.