Anasayfa Haber PlayStation 5 ve Xbox Series X’ten İlk Satış Rakamları Geldi

PlayStation 5 ve Xbox Series X’ten İlk Satış Rakamları Geldi

PlayStation 5 ve Xbox Series X

PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarından ilk satış rakamları geldi.

PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolları için ilk satış rakamları gelmeye başladı. Japonya merkezli satış mağazası Famitsu, PS5 ve Xbox Series X’in ilk haftada Japonya’da ne kadar sattığını açıkladı.

Bu kısımdaysa paylaşılan bilgilere göre Sony’nin yeni nesil oyun konsolunun ilk 4 günde 118.000 adet, Microsoft’un yeni nesil oyun konsollarınınsa ilk 6 günde sadece 21.000 adet sattığını görmekteyiz. Bunun yanı sıra Famitsu, Microsoft’un konsollarının ilk stoğunun tamamen tükendiğine de dikkat çekiyor.

Yine aynı raporda PS5’in satış rakamları önceki nesil konsollarla da kıyaslanıyor. Bu kısımdaysa PS4’ün ilk haftasında Japonya’da 322 bin, PS3’ün ise ilk haftadan 88 bin adet sattığı ifade ediliyor. Yapılan bu kıyaslamada ise yeni nesil konsolların satış rakamlarının önceki nesle kıyasla düşük kaldığı da özellikle vurgulanıyor.

Bunun en büyük nedeni ise dünya genelinde yaşanan stok sıkıntıları olarak gösteriliyor. Bu kısımdaysa birçok oyuncunun stok bulmakta zorlandığı ve bu yüzden PS5 ve Xbox Series konsollarını satın alamadığı belirtiliyor.