Anasayfa Haber MSI, Smart Access Memory için BIOS Güncellemesi Yayınladı

MSI, Smart Access Memory için BIOS Güncellemesi Yayınladı

MSI Smart Access Memory

MSI anakartlarda yeni Smart Access Memory özelliğini kullanabilmek için BIOS güncellemesi yapmak ve birkaç ayar yapmak yeterli.

AMD’nin Smart Access Memory (Akıllı Erişim Belleği) teknolojisi RX 6000 serisi ekran kartlarıyla birlikte tanıtılmıştı. Bu teknoloji ile birlikte CPU ve ekran kartı VRAM arasında tam erişim sağlanıyor ve çeşitli senaryolarda performans artışları yaşanabiliyor.

Bildiğiniz gibi bu özelliği kullanabilmek için 500 serisi bir anakart, Ryzen 5000 serisi işlemci ve RX 6000 serisi ekran kartı şart. Şartlar sağlandıktan sonra ise özelliği BIOS aracılığıyla aktif etmemiz gerekli.

MSI, 500 serisi anakartlarında Smart Access Memory özelliğini kullanabilmek için yeni bir BIOS güncellemesi yayınlandı. MSI’ın tüm AMD 500 serisi anakartları artık bu yeni özelliğe hazır halde ve nasıl kullanabileceğimize de bir bakalım.

MSI Smart Access Memory

BIOS güncellemesi yaptıktan sonra Ayarlar> Gelişmiş> PCI Alt Sistem Ayarları bölümüne gidin, burada “Re-size BAR” ve “Above 4G memory/Crypto Currency mining” ayarını aktif edin. Devamında F10 ile ayarları kaydedip çıktığınızda işlem tamamlanmış oluyor.

Son olarak AMD Adrenalin sürücüsünü son sürüme güncellediğinizden emin olun. Artık bu özellik aktif olacak ve ekstra performans avantajlarından yararlanabileceksiniz.