Anasayfa Haber Apple Cihazlara Xbox Series X Kontrolcü Geliyor

Apple Cihazlara Xbox Series X Kontrolcü Geliyor

Xbox Series X kontrolcü desteği Apple cihazlara geliyor

Apple, Xbox Series X kontrolcü desteği için Microsoft ile anlaştığını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan sızıntıyla beraber Apple’ın yakın zaman içerisinde Xbox Series X kontrolcü desteği için bir güncelleme yayınlayacağı iddia edilmişti. Reddit üzerinden paylaşılan bu bilgiler Xbox Series sahibi kullanıcıları heyecanlandırırken, bugün Apple’dan resmi bir açıklama geldi. Bu kısımdaysa Apple, Xbox Series kontrolcü desteği için Microsoft ile çalıştıklarını duyurdu.

Yayınlanacak güncellemeyle birlikte gelecek olan bu destek sayesinde, artık iPhone ve iPad’ler üzerinden Series X ve Series S kontrolcüsü kullanılabilecek. Şimdilik, bu desteğin tam olarak ne zaman geleceği bilinmiyor. Ancak Apple’a yakın kaynaklar bu güncellemenin önümüzdeki haftalarda resmi olarak yayınlanacağını ifade ediyorlar.

Bunun yanı sıra MacRumors tarafından paylaşılan bir diğer raporda ise iOS 14.3’ün beta sürümünde Apple’ın DualSense kontrolcü desteği üzerinde de çalıştığı iddia ediliyor. Fakat bu konuyla ilgili hem Apple hem de Sony cephesinden herhangi bir resmi açıklama yapılmadığını da belirtelim.