Anasayfa Haber Windows 7 İçin Google Chrome Desteği Uzatıldı

Windows 7 İçin Google Chrome Desteği Uzatıldı

Windows 7 Chrome desteği

Google, Chrome internet tarayıcısının Windows 7 desteğini 6 ay daha uzatma kararı aldı.

Google tarafından Windows 7 için Chrome internet tarayıcısı desteğini 6 ay daha uzatıldığı duyuruldu. Böylece destek sonu artık 15 Temmuz 2021 yerine 15 Ocak 2022 olarak ayarlanmış oldu. Windows 7’nin kullanım ömrünün sonuna gelmesinin üzerinden tam olarak 2 yıl geçmiş durumda ancak Google, kararın kurumsal müşterilerinden alınan geri bildirimlere ve şirketlerin Windows 10 işletim sistemine geçiş planları hakkındaki verilere dayandığını paylaşmış durumda.

Google birçok kuruluşun bu yıl Windows 10’a geçmeyi planladığının altını çiziyor. Öte yandan, Covid-19 salgının getirdiği ve kurumsal BT ekipleri için farklı önceliklerin neden olan zorluklar, geçişi maalesef geciktirdi. Ek olarak, kuruluşların yüzde 21’inin hala eski işletim sisteminden Microsoft’un en son sistemine geçiş sürecinde olduğunu belirten bir geçiş çalışmasına atıfta bulunuluyor.

Fiyatı her yıl 2 katına çıkan Genişletilmiş Güvenlik Güncellemeleri’ni tercih eden bazı kullanıcılar için Windows 7 hala desteklenmekte. Google tarayıcının yalnızca güvenlik güncellemelerini değil, aynı zamanda yeni özellikleri de alacağı için bu tür kullanıcıların Chrome’un güvenlik ve üretkenlik özelliklerinden yararlanabileceğini söylüyor. Windows 7 kullanıcılarının uzun destek süresi sayesinde yararlanabilecekleri sonraki kurumsal özelliklere de dikkat çekiliyor.

Google, kurumsal müşterilerinin karşılaştığı koşulları değerlendirmeye devam edeceğini ve gelecekte diğer değişiklikleri ileteceğini ifade ediyor.